TÜ kammerkoor koos Andres Mustoneniga.
FOTO: erakogu

TÜ kammerkoori kontserte Iisraelis nautis 4000 inimest

Uudis

Tartu Ülikooli Kammerkoor andis MustonenFestil Iisraeli viies linnas kokku kaheksa kontserti, mida kuulas ligikaudu 4000 inimest.

Kammerkoor andis aasta esimesed kontserdid veebruari alguses Tallinnas toimunud MustonenFestil, kus esitati festivali kunstilise juhi Andres Mustoneni juhatusel koos teiste kollektiividega Carl Orffi teos «Carmina Burana» ning Eitan Steinbergi lugu «Sod Ha’kavana». Veebruari lõpus suundus koor MustonenFesti raames kahenädalasele kontserdireisile Iisraeli.

TÜ kammerkoori turundusjuhi Nele Dreseni sõnul oli kontserdireis koorile suur au ja pakkus ka palju rõõmsaid kogemusi.

«Veetsime kaks nädalat müstilises Iisraelis, esitasime suurtes kontserdisaalides maailmatasemel muusikat koos tipptasemel orkestritega, laulsime eesti koorilaule südamlikkusest pakatavale publikule, sattusime põnevatesse paikadesse ja kohtusime võrratute inimestega,» kiitis Dresen.

Kammerkoor andis kontserte Jeruusalemmas, Tel Avivis, Reẖovotis, Rishon-Letsiyyonis ja Kfar Sabas. Jeruusalemma teatris esineti koos Jeruusalemma sümfooniaorkestriga. Tel Avivis ja selle ümbruses anti koos Iisraeli sümfooniaorkestri Rishon-Letsiyyoni ja Émek H̱eferi koori ning iisraeli soprani Keren Hadari ja rahvusooperi Estonia solisti Aare Saaliga viis kontserti.

Reisi lõpus andis TÜ kammerkoor ka kaks a cappella kontserti, kus esitati eesti heliloojate loomingut. Kontserte juhatas kammerkoori dirigent Triin Koch.

Tartu Ülikooli Kammerkoori presidendi Robert Pirgi sõnul on Iisraeli kontserdireis koori ajaloos väga tähtis sündmus.

«Mitte kunagi varem pole kammerkoor oma kontserdireisidel andnud nii palju kontserte kui Iisraelis. Sellised projektid on väga vajalikud nii lauljate kui ka koori arenguks tervikuna. Kammerkoor on südamest tänulik maestro Andres Mustonenile, kes meile selle suurepärase võimaluse andis,» kinnitas Pirk.

Eestlaste ja iisraellaste ühist esinemist saab näha ja kuulda ka Tartus. 24. mail esinevad TÜ kammerkoor ja Jeruusalemma sümfooniaorkester Vanemuise kontserdimajas, kus nad kannavad ette Johannes Brahmsi «Saatuselaulu».

MustonenFest on viiuldaja ja dirigendi Andres Mustoneni ning Hortus Musicuse 1989. aastal algatatud barokkmuusikakontsertide sari, mis on aastate jooksul kasvanud suureks festivaliks. Viimasel kuuel aastal on festivali korraldatud ka Iisraelis kontserdisarjaga «Tallinn – Tel Aviv», nii et Eesti ja Iisraeli muusikud esinevad kahes riigis.

Jaga artiklit