Kolmanda kursuse tantsutudengid lõid koos lavastaja Ruslan Stepanoviga lavastuse «Soolo».
FOTO: TÜ Viljandi kultuuriakadeemia

Tantsunädal toob Viljandisse värske sõõmu tantsu

Uudis

23.–29. aprillil Viljandis toimuv iga-aastane tantsunädal ühendab võimaluse saada osa nii uute tantsumaastikule tulijate tegevusest kui ka vanade olijate uutest mõtetest.

Tantsunädala projektijuht Anu Sööt kinnitas, et nädala jooksul saab hea sõõmu lähiümbruse noorest tantsukunstist.

«Tantsunädal, mis on ühtlasi TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tantsukunsti tudengite käepikendus, loob neile võimaluse viia oma ideid ellu nii formaalses kui ka mitteformaalses võtmes,» ütles ta.

Nii korraldavad esimese kursuse tantsutudengid igahommikusi «Tantsuaknaid» ja loovad ruumiinstallatsioone. Teise kursuse tantsutudengid tulevad välja oma eksperimentaaletendustega. Kolmas kursus veab filmiõhtuid ja esitleb Ruslan Stepanoviga loodud lavastust «Soolo». Neljas ehk lõpukursus näitab oma koreograafia lõpuetendusi.

Peale kultuuriakadeemia tantsutudengite on sel aastal tantsunädalal Viljandis oma töid näitamas ka neli Tallinna Ülikooli BFM-i koreograafia lõpukursuse tudengit. Helsingi Teatriakadeemia tantsukompanii TADaC toob Viljandisse tantsu magistritudengite ja koreograafi Lea Moro koostöös sündinud lavastuse «Their Limbs, Their Lungs, Their Legs». Moskva noor koreograaf Tatyana Tchizhikova ja dramaturg Anna Semenova-Ganz näitavad tantsunädalal oma vastvalminud lavastust «Udarnitsa».

«Nädala tähtsündmuseks võib pidada 27. aprilli etenduskunstide kõrghariduse ümarlauda, kuhu on kutsutud etenduskunstide kõrgharidust pakkuvate Eesti kõrgkoolide esindajad ja õppejõud, et arutleda valdkonna arengu, suundumuste ja ühisosa leidmise üle,» lisas Sööt.

Tantsunädal on mõeldud kõikidele huvilistele: nii harrastajatele ka kui professionaalidele. Selle nädalapikkune programm hõlmab hulgaliselt etendusi, töötubasid, vestlusi ja kohapealseid algatusi. Kõik tantsunädala sündmused on osalejatele tasuta. Lisateavet leiab tantsunädala kodulehelt www.tantsunadal.ee.

Vaata ka UT TV salvestust tantsulavastuse «Soolo» esietendusest: 

Jaga artiklit