Adapteri ja Kaubamaja konkurss

Uudis

Eesti ettevõtete ning teadus- ja arendusasutuste koostöövõrgustik Adapter ning Kaubamaja AS kuulutasid märtsis välja konkursi «Edasiviiv eluviis», et juhtida tähelepanu kile ja plasti taaskasutamise võimalustele.

ÜRO Keskkonnaprogrammi (UNEP) 2018. aasta andmete kohaselt tarbitakse maailmas hinnanguliselt 10 miljonit kilekotti minutis. Kui need kokku siduda, saaks planeedi ühe tunni jooksul seitse korda ära pakkida. Statistika järgi soetavad eestlased aastas umbes 300 miljonit kilekotti, kuid ühe kilekoti keskmine eluiga on 20 minutit – sama aeg, mis kulub poest koju jõudmiseni.

Adapteri ja Kaubamaja konkursil soovitakse leida uusi nutikaid lahendusi nii kasutatud kui ka kasutamata plastile, et see ei satuks loodusesse. Ideekavandeid võivad esitada kõrgkoolide ning teadus- ja arendusasutuste esindajad, sealhulgas üliõpilased. Osaleda võib nii üksikisikuna kui ka meeskonnana.

Ideekavand peab olema uudne ja leidlik. Hinnatakse idee keskkonnasäästlikkust, teostatavust ja mõju ühiskonnale. Kümmet parimat ideed esitletakse avalikult ettevõtlusnädalal, kus valitakse välja ka rahva lemmik.

Konkursi võidutöö valib välja valdkonna spetsialistidest koosnev žürii ja parima lahenduse esitaja saab Kaubamajalt 5000 euro suuruse preemia. Võistlustöid oodatakse kuni 20. septembrini. Lisateave: www.adapter.ee/konkurss.

Jaga artiklit