Alanud on kandideerimine üliõpilaskogudesse

Uudis

27. märtsil algas kandideerimine valdkondade üliõpilaskogudesse, alates 16. aprillist saab kandideerida instituutide üliõpilaskogudesse.

Üliõpilaskonna esimees Allan Aksiim ütles, et kandideerimine üliõpilaste esindajaks instituudi või valdkonna nõukogus on hea võimalus teha oma hääl üliõpilaskonna liikmena kuuldavaks.

«See on kõige parem võimalus mõjutada seda, kes ja kuidas Tartu Ülikoolis õpetavad, ning tuua esile oma instituudi ja valdkonna probleem- ja arenduskohad. Üliõpilastest liikmed on võrdses seisus teiste nõukogu liikmetega, olgu nad lektorid, teadurid, dotsendid või professorid,» rõhutas Aksiim.

Valdkondade üliõpilaskogudesse kandideerijate nimekirjad avalikustatakse 10.–12. aprillil ja valimised toimuvad 22.–28. aprillini. Instituutide üliõpilaskogude liikmekandidaadid selguvad 6.–8. mail ja valimised kestavad 20.–29. maini.

Valdkonna üliõpilaskogu moodustub valdkonna nõukogusse valitud üliõpilastest ja instituudi üliõpilaskogu instituudi nõukokku kuuluvatest üliõpilastest. Nelja valdkonna üliõpilaskogud koos moodustavad TÜ üliõpilaskonna volikogu.

Valdkondade üliõpilaskogude koosseisud kuulutatakse välja 29. aprillil ja instituutide üliõpilaskogude koosseisud 30. mail.

Jaga artiklit