Muusikaprogrammi kõrval oli kooriliikmetel võimalus tutvuda kohalike kultuuriväärtustega ning nautida kodumaal otsa saanud ilusat ilma.
FOTO: Peeter Säälik

Meeskoor oli edukas nii Hispaanias kui ka Eestis

Uudis

Tartu Akadeemiline Meeskoor osales oktoobri lõpus Hispaanias koorifestivalil «Canta al mar», kust naasti meeskooride kõrgeima kategooria kulddiplomi ja esikohaga.

Peale suure tunnustuse meeskooride kategoorias hinnati tartlasi folkmuusika kategoorias hõbediplomiga. Koorile oli see esimene konkurss noore peadirigendi Kuno Kergega, kelle sõnul seisnes selle põhiväärtus just koori ühise hingamise leidmises ja kokkukasvamises.

«Kui koori ühised pingutused ning eesmärgikindel tegevus saavad rahvusvahelisel areenil tunnustust, on see koorile ja lauljatele kindlasti väga oluline. Võimalus laulda hingematvalt kaunites ja suurepärase akustikaga kirikutes on omaette väärtus, millest saadud emotsioonid on erakordsed,» kinnitas Kerge.

Festival «Canta al mar» toimus Kataloonia mereäärses linnas Calellas seitsmendat korda. Festivalil osales 42 kõrgetasemelist koori 20 riigist üle maailma. Kooride mõõduvõtud ja sõpruskontserdid leidsid aset nii Calella kui ka lähedase Barcelona kirikutes ja vabaõhulavadel.

Koorifestival toimus samal ajal autoralli maailmameistrivõistluste Kataloonia etapiga. Kuna festival lõppes laupäeva õhtul ja autoralli etapp alles pühapäeva pärastlõunal, plaanis koor sõita Barcelonast 100 kilomeetri kaugusesse rallikeskusesse Salousse ning laulda Ott Tänaku ja Martin Järveoja võidu korral kohapeal Eesti hümni.

«Kaardilugeja isa Toomas Järveoja kaudu oli olemas kontakt võistluste korraldajatega ja meil oleks olnud harukordne võimalus külastada rallivõistlust, aga kahjuks jäi see ära. Lohutuseks saime pühapäeva õhtupoolikul koos kohalikega osa Hispaania jalgpalli meistrivõistluste olulisimast kohtumisest FC Barcelona ja Real Madridi vahel,» rääkis koori president Peeter Veske.

Koorireis Hispaaniasse oli eelsoojendus novembri lõpus toimunud Eesti meeskooride võistulaulmisele. Gustav Ernesaksa 110. sünniaastapäevale pühendatud üritusel võitis Tartu Akadeemiline Meeskoor esimese koha ja sai eripreemia kohustusliku laulu, Riho Esko Maimetsa «Mu arm» esitamise eest. Nüüd valmistub koor 22. detsembri jõulukontserdiks Tartu Jaani kirikus.

Järgmisel aastal antakse jaanuari alguses traditsiooniline uusaastakontsert Alatskivi lossis. Veel ootavad hooajal ees kevadine ühiskontsert Ivo Linnaga Eesti Rahva Muuseumis ning suvised laulupeod Tallinnas ja Tartus.

Jaga artiklit