TÜ liitus tippülikoolide võrgustikuga

Uudis

22. novembril otsustasid U4-võrgustiku nelja tippülikooli rektorid, et Tartu Ülikool võetakse võrgustiku viiendaks täisliikmeks.

Novembris kogunesid U4-võrgustikku kuuluva Genti, Göttingeni, Groningeni ja Uppsala Ülikooli esindajad Saksamaale Göttingeni, et tähistada võrgustiku kümnendat aastapäeva ning rääkida selle tulevikust. Viienda täieõigusliku liikmena otsustati kaasata Tartu Ülikool. Jätkuvad läbirääkimised võrgustiku leppe ja uue nime üle.

Rektor Toomas Asseri sõnul on selles koostöös osalemine ülikooli jaoks väga tähtis. «Meil on ambitsioonikad eesmärgid nii ülikoolide põhitegevuse kui ka juhtimispraktika ühisel arendamisel. TÜ jaoks on huvitav ka õppida võrgustiku senistest kogemustest, näiteks üliõpilaste kaasamisel juhirollidesse ja üldise juhtimiskvaliteedi tagamisel,» ütles rektor.

Võrgustik pakub avatud, lõimitud ja piirideta keskkonda tipptasemel õppe- ja teadustööks, toetades ülikooli liikmete senisest tihedamat liikumist partnerülikoolide vahel.

2008. aastal asutatud U4-võrgustik toetab väga paljudes vormides ja valdkondades koostööalgatusi hariduse, teaduse ning institutsioonide juhtimise alal. U4 tegevuses osalevad aktiivselt nii üliõpilased, teadlased kui ka ülikoolide juhid.

Jaga artiklit