Lahendused digimaailma muredele

Uudis

29. ja 30. novembril toimus TÜ Narva kolledžis rahvusvaheline konverents «Digital Youth 2018. Tulevik on nüüd», mis tõi kokku Eesti ja Põhjamaade noored ning noortevaldkonna asjatundjad, et leida üheskoos vastused digimaailma küsimustele.

Konverentsi ühe põhikorraldaja, kolledži sotsiaaltöö assistendi Maria Žuravljova sõnul lähtus konverentsi idee levinud arvamusest, et tänapäeva noored on pidevalt nutiseadmetes ja võrgus. Sageli nähakse seda probleemina, kuna pole täpselt teada, kuidas see mõjutab noorte tulevikku.

«Paljud muretsevad, et noorte digielu segab nende päriselu, kuid tegelikult kuuleme vähe noorte endi arvamuste ja vaadete kohta. Konverentsiga tahame anda just nende mõtetele hääle,» ütles Žuravljova.

Noored pakutud mõtetel ja lahendustel on suur kaal, sest need aitavad Narva kolledžis koolitada uusi noorsootöötajaid. Tänu Põhjamaade Ministrite Nõukogule jõuavad need ka rahvusvahelisele tasandile.

Noortel aitasid seada sihte teiste hulgas rahvusvaheliselt tunnustatud Soome programmeerija, lastekirjanik ja illustraator Linda Liukas, kelle ajakiri Forbes valis Euroopas tehnikavaldkonna 50 parima naise hulka, ja Soome haridustehnoloogia ettevõtte Mehackit Atelier tegevjuht Heini Karppinen.

Töörühmi juhtisid asjatundjad, kelle hulgas olid näiteks revolutsiooniline Youtube’i postitaja ja ettevõtja Victoria Villig, Haridus- ja Teadusministeeriumi e-teenuste osakonna asejuhataja Kristel Rillo ning SALTO noorte osaluse ja informatsiooni ressursikeskuse koordinaator, endine Austraalia Victoria Ülikooli noorsootöö lektor Martti Martinson.

Vaata ka UT TV salvestust president Kersti Kaljulaidi peetud kõnest konverentsil:

Jaga artiklit