TÜ e-kursus kandideerib auhinnale

Uudis

Tartu ülikooli kursus «Programmeerimisest maalähedaselt» kandideerib koos Eesti lennuakadeemia, Eesti maaülikooli, Tallinna tehnikakõrgkooli ja Tartu tervishoiu kõrgkooli kursustega «Aasta e-kursus 2016» tiitlile.

Kursuse ühe autori Eno Tõnissoni sõnul on neil hea meel, et «Programmeerimisest maalähedaselt» on ka tunnustajatele silma jäänud. «Meie jaoks on hea näitaja, et paljud osalejad tahavad programmeerimist pärast kursuse läbimist edasi õppida ja julgustavad oma lähedasi samuti osalema. Tänu neile oleme ise palju õppinud ja püüdnud kursusi paremaks teha,» rääkis Tõnisson.

Kursusel on programmeerimist õppinud umbes 3500 inimest, neist korraga kõige rohkem üle 1500. Kursuse on edukalt lõpetanud umbes 65% alustanutest.

Just lõppenud «Programmeerimise aluste» pilootkursusel osales veidi alla 300 inimese ning ajakirja ilmumise ajal toimuvale kursusele on end kirja pannud juba üle 1700 inimese.

E-kursuse «Programmeerimisest maalähedaselt» autorid on Eno Tõnisson, Marina Lepp, Tauno Palts, Reelika Suviste, Vello Vaherpuu, Kaspar Papli, Hanna-Liisa Reponen ja Kaspar Hollo Tartu ülikoolist ning Mari-Liis Jaansalu ja Merilin Säde Tartu Tamme gümnaasiumist.

Viie nominendi seast välja valitud parim e-kursus kuulutatakse välja 14. aprillil toimuval hariduse infotehnoloogia sihtasutuse HITSA rahvusvahelisel hariduskonverentsil «Fiiberoptiline haridustee». Samas antakse üle ka tunnistused e-kursuse kvaliteedimärgi pälvinud kursuste autoritele.

Tartu ülikoolist said tunnustuse «E-kursuse kvaliteedimärk 2016» viis kursust: Rando Poroski, Ursel Soometsa, Mihkel Zilmeri ja Kalle Kilgi «Biokeemia»; Tiiu Tauri «Kommunikatsioonijuhtimine äriettevõttes» ja «Kommunikatsioonijuhtimine avaliku sektori organisatsioonides»; Tatjana Koori «Arendus- ja turundusprojekt (AÜ)» ning «Programmeerimisest maalähedaselt».

Jaga artiklit

Märksõnad

IT