Gümnasistid lahtiste uste päeval Chemicumis.
FOTO: Andres Tennus

Lahtiste uste päev näitas ülikooli mitmekesisust

Uudis

23. märtsil toimunud lahtiste uste päeva töötubades sai maitsta eri regioonide toite ja tutvuda moodsate seadmetega, mida kasutavad oma igapäevatöös näiteks arheoloogid.

Turundajad tutvustasid lastele neuromaagiat, proviisorid näitasid, kuidas valmistada tablette, ning haridusteadlased õpetasid, kuidas harjutada esinemisoskust, simulatsiooni ja mudeldusmängu.

Loodus- ja täppisteaduste valdkonna töötubades sai kätt proovida linnaplaneerimises, hiirte lahkamises, koljude alusel eluviiside hindamisel ja programmeerimisel. Arvutiteaduse instituudis sai tutvuda IT-ettevõtete sisustatud uute ruumide ja hiljuti avatud asjade interneti laboriga.

TÜ turunduse spetsialisti Karin Kustavuse sõnul andsid töötoad loodetavasti hea ülevaate Tartu ülikooli 60 bakalaureuseõppekavast, millel õppimine paneb maailma teistmoodi, avatumalt, vaatama.

«Praktilistes töötubades näitasime, kuidas oleme kokku viinud nüüdisaegse tehnoloogia ja vahetu suhtluse, et anda oma üliõpilastele kõige laiapõhjalisem haridus Eestis. Loodame, et lahtiste uste päeval osalejad said selle hariva ja toreda päevaga aimu Tartu ülikooli maailmatasemel hariduse eelistest, on tulevikus teadlikud sisseastujad ja said kinnitust, et hariduse ja sellega seotud võimalustega on just neil võimalus maailma muuta,» ütles Kustavus.

Galerii: 

Jaga artiklit