Ideelabori töötoas esines Yrjö Ojasaar

Uudis

7. aprillil toimus TÜ Ideelabori toote- ja teenusedisainile pühendatud töötuba, kuhu oli kogunenud üle viiekümne inimese. Töötoas esines Yrjö Ojasaar.

Ojasaar on Startup Wise Guys'i ja GameFounders'i mentor ning nõunik ja kes omab suurt kogemustepagasit ettevõtluse valdkonnas.

Ideelabori turundus- ja kommunikatsioonijuht Merili Auser ütles, et Ojasaar kirjeldas, kuidas arendamisse ideid kaasata ilma rahakotti lõhkumata, tuues kuulajatele mitmeid elulisi näiteid. «Ta tõi välja toote- ja teenusedisaini olulisemad osad. Üks peamine osa on näiteks toote või teenuse määratlemine ja kogu tootekontseptsiooni väljatöötamine.

Yrjö Ojasaar rõhutas korduvalt ka kliendikogemuse olulisust.» Ojasaar ütles, et igaüks peab kogema oma toote või teenuse tervet protsessi, sest see võib isegi vilunud ettevõtjale olla silmiavav kogemus. Ta lisas, et ei ole mõtet luua firmat, kus omanik sisuliselt vaid laua taga istudes eeldusi teeb, oluline on kõik omal käel läbi teha.

Merili Auseri sõnul said töötoa praktilises osas TÜ Ideelabori tiimid oma äriideedele tagasisidet. Esindatud olid mitmed meeskonnad. Nende hulgas oli näiteks seadeldis, mis mõõdab veres antibiootikumide sisaldust vaid väikese veretilga abil. «Kohal oli ka meeskond platvormiga, mis aitaks inimestel leida lihtsalt üüripinda ja ka veebikeskkond, mis koondab kütteallikate müügi ja ostu protsessid,» loetles Auser.

Järgmine Ideelabori töötuba toimub 14. aprillil ja see kannab nime «Web Design Workshop». Töötoa läbiviija on YourDesignWorks asutaja ja mentor Helen Kokk. 

Jaga artiklit