Loodusmuuseum tõmbab külastajaid magnetina

Uudis

Tartu ülikooli loodusmuuseumi on kahe esimese kuu jooksul külastanud üle 21 000 inimese. Külastajaid on tulnud peale Eesti ka mujalt maailmast.

Loodusmuuseumit on külastanud nii üksikkülastajad, rühmad ja ka õppeprogrammides osalenud õpilased. «Rõõmustame nii suure külastajate arvu üle, sest see on olnud ka meie jaoks meeldiv üllatus,» ütles TÜ loodusmuuseumi kommunikatsioonijuht Eva-Liisa Orula. Külastajaid on olnud Eestist, aga ka Indiast, Moldovast, Lätist ja Inglismaalt.

Kahe kuu jooksul on täis kirjutatud ja joonistatud esimene külalisteraamat. «Külalisteraamatusse jäetud tagasiside põhjal võib öelda, et enamikule meeldib uus püsinäitus väga ja lubatakse tagasi tulla. Külastajatele meeldivad elavnurga loomad – seda eriti lastele –, putukatuba, dinosaurused, mineraalid, aga ka tuldpurskava mäe video,» loetles kommunikatsioonijuht.

Külastajad on avaldanud soovi näha rohkem linnumune, dinosauruseid või teatud topiseid, mis olid välja pandud eelmisel püsinäitusel. «Samuti on tehtud ettepanekuid teenuste arendamise kohta. Praegu tegelemegi jooksvalt külastajatele paremate tingimuste loomisega,» lausus Orula. Peale selle tegeletakse teenuste ja meenete loomise ning arendamisega. Lapsed saavad muuseumis oma sünnipäeva tähistada ja muuseum pakub ka loodusteemalisi tegevusi.

Muuseumis veedetakse tavaliselt üks kuni kaks tundi. «Muidugi veedetakse siin ka rohkem aega: näiteks külastaja Irma kirjutas külalisteraamatusse, et oli muuseumis seitse tundi,» ütles Orula.

«6. aprillil tähistatakse loodusmuuseumi 214. aastapäeva ja siis toimuvad geoloogiateemalised ekskursioonid ning õhtu loodusteadlasega,» lisas Orula. 

Jaga artiklit

Märksõnad

loodusmuuseum