Tartu Tudengipäevad toovad positiivseid võnkeid

Uudis

25. aprillist kuni 1. maini rulluvad lahti Tartu Tudengipäevad, tuues endaga kaasa kevadiselt kosutava vaimupuhkuse enne pingelist eksamiaega. Seekordne festival seilab resonantsi ehk koosvõnkumise laineharjal, võttes tähelepanu keskmesse ühiselt tegutsemisel tekkiva suurema mõju.

«Koosvõnkumise idee on lihtne. Üheskoos tegutsemine kannab võimsat mõju. Ühiselt suudame rohkem kui üksi,» ütles Tartu Tudengipäevade meediajuht Evelina Nõmme. Ta lisas, et kui igaüks prooviks täna jõuda mõtteviisist «väike heategu päevas» selle teostamiseni, jõuaks seesama heategu õhtu lõpuks andjani tagasi.

Tudengipäevade kevadprogrammi põnevaimad palad

Esmaspäev, 25. aprill
kell 7 Avatuut
kell 20 Avarongkäik
kell 21 Öölaulupidu

Teisipäev, 26. aprill
kell 15 Klassikalise massaaži kursus
kell 18 Sahtlist välja
kell 19 Grease? Tartu!

Kolmapäev, 27. aprill
terve päev - Adrenaliinirohke paintball’i-lahing
kell 14 Kastironimise eelvoor
kell 19 Pubiralli

Neljapäev, 28. aprill
kell 18 Sildade jooks
kell 16 Tartu tugevaim tudeng!
kell 21 Tudengibänd

Reede, 29. aprill
kell 18 Hirmu Faktor
kell 21 Tantsumaraton
kell 21.30 Metsapeatus

Laupäev, 30. aprill
kell 12 Kastironimise finaal
kell 15 Moodne meditsiiniline viievõistlus
kell 20 Öötantsupidu

Pühapäev, 1. mai
kell 11.30 Karsumm

Täpsem kava: http://www.studentdays.ee/programm

«Tudengipäevade üritused pakuvadki hulganisti võimalusi saata korda midagi õilsat, kogeda põneva sündmuse head mõju või võistkondlikel üritustel koos võidule võnkuda,» rääkis Nõmme. Enne festivali sõidab mööda Tartumaad ringi Tudengibuss, kus üliõpilased saavad käed külge panna ja abistada kohalikke. «Seda nii tom-sawyerlikult aedasid värvides kui ka Pipi Pikksuka kombel abivajajaid heldelt rõõmustades,» lausus meediajuht.

Mootorimürin ei vaibu ka festivali esimesel päeval, kus võimlemise taustaks annab «Avatuudul» rekka katuselt live-kontserdi geo-punk bändi Eterniit. «Koosvõnkumise heaks näiteks on 2000 koogi rekordit püüdev pannkoogihommik, kogu linnarahva südameid ühendav öölaulupidu ja ajulaineid võngutav «Mälukas»,» kirjeldas Nõmme. Omaloomingust tekib kaasavõnkumine teisipäeval  «Sahtlist välja» laval, kuhu on oodatud peale luule ka kõik muud kirjanduse-, kunsti- ja muusikavormid.

Tõeliselt häid võnked toob melomaanideni «Tudengibänd 2016» finaalkontsert. «Igaüks saab proovile panna Tartu sildade vastupanu kaasavõnkumisele «Sildade jooksul», kus on eriauhinnad ka õppejõudude meeskonnale!» rääkis Nõmme.

Eneseületust ja resonantset kõneainet pakub neljapäevane Hirmu Faktor ja sellele järgnev tantsumaraton, mis paneb terve Roosi tn 83 angaari ühtselt võnkuma. Samal õhtul viib soovijad looduserüppe seikluslik «Metsapeatus», mis paneb proovile osalejate koostööoskused kuni hommikuni välja.

«Rõõmu rahvatantsude saatel koosvõnkumisest kannab nii armastatud öötantsupidu, müstiline volbriöö kontsert kaarsillal koos Meisterjaaniga, kui ka festivali lõppakord «Karsumm», mille käigus selguvad parimad iseehitatud lennumasinad,» lisas Nõmme.

Jaga artiklit

Märksõnad

tudengipäevad