Mart Noorma üleskutset kuulas terve saalitäis noori.
FOTO: UTTV

Ülikool otsib maailma muutvaid ideid

Uudis

Tartu ülikooli lahtiste uste päeval 23. märtsil kuulutas õppeprorektor Mart Noorma välja ideekonkursi «Võime muuta maailma!», kuhu on oodatud osalema kõik uuenduslike ja maailma muutvate ideedega noored üle Eesti.

«Tartu ülikooli on mõtet tulla, kui jagate vaadet, et teie isiklik õnn saabub siis, kui aitate õnnelikuks saada ka inimestel enda ümber. Kui aitate maailma paremaks muuta – see pole sõnakõlks, vaid tõesti eesmärk, mille poole püüelda,» rääkis Noorma kohale tulnud koolinoortele.

Õppeprorektor ütles, et sõltumata erialavalikust, mis lõpuks tehakse, annab ülikool noortele kõige tähtsama asjana mõtlemisvõime, mis õpetab lahendama uusi probleeme ja ettenägematuid olukordi.

«Ja kui teil on juba praegu mõte, kuidas ühiskonnas mingit probleemi lahendada, siis tegime konkursi, kuhu saate kas või kohe esitada oma toreda idee, mille võib-olla isegi ellu viime,» viitas Noorma.

15. maini toimuval ideekonkursil saavad osaleda kõik kuni 30-aastased Eesti noored kas üksi või kuni neljaliikmelistes võistkondades. Osalemiseks tuleb veebikeskkonnas muudamaailma.ut.ee esitada kuni ühe minuti pikkune videoklipp, kus kirjeldatakse selget probleemi ja sellele välja pakutavat lahendust.

Maikuu lõpuks valib Tartu ülikooli žürii välja konkursi võitja, ühtlasi saab oma lemmiku valida ka publik. Parimate ideede autorid saavad auhinnaks GoPro kaamerad ning žürii valitud võitja ideed hakatakse edasi arendama TÜ Ideelaboris.

Jaga artiklit

Märksõnad

ideekonkurss