Konverents toob kokku sajad ettevõtjad

Uudis

8.–9. juunil toimub Balti-Hiina ärikonverents «Kui targad firmad kohtuvad suure turuga». Tegu on järjekorras neljanda Balti-Hiina suhete konverentsiga, kus on osalenud enam kui 1000 inimest 29 riigist. Tänavu on esindatud üle 300 Balti ja Hiina ettevõtte, kes saavad omavahel kogemusi jagada.

Konverentsi peakorraldaja, majandusteaduskonna tärkavate majanduste teadur ning Balti-Hiina grupi juhatuse esimees Xiaotian Zhang ütles, et Hiina pole kunagi Balti riikide jaoks liiga suur olnud ja ka Balti riigid ei ole Hiina jaoks liiga väikesed.

«Kiire üleilmastumine ja tehnoloogiline areng toovad neid kaht piirkonda teineteisele üha lähemale. Selle asemel, et omavahel võistelda, näeme pigem võimalust oma teadmisi ja oskusi jagada, et koos paremat tulevikku luua,» rääkis Zhang.

Konverentsil keskendutakse sellele, et võimaldada Balti ettevõtjatel saada uusimat teavet Hiina turgude kohta, lahendada kaubandusmuresid, kohtuda võimalike partneritega ja luua ärivõrgustikke. Samuti on eesmärk tuua Balti riikidesse Hiina investoreid ja laiendada meie teadmisi Hiina ärikultuurist.

Ettekannetega esinevad peale Xiaotian Zhangi ka Hiina rahvavabariigi suursaadik Eestis Qu Zhe, endine väliskaubandus- ja ettevõtlusminister Anne Sulling, riigikogu väliskomisjoni esimees Hannes Hanso, Hiina saatkonna majandus- ja kommertssuhete nõunik Wu Yan ning TÜ rahvusvahelise ettevõtluse ja innovatsiooni õppetooli juhataja Urmas Varblane. Kogemusi Hiina kaubandussuhetest jagavad kolleegid Leedust, Suurbritanniast, Soomest, Eestist ning Hiinast.

Konverents toimub 8. juunil Tallinnas Radisson Blu Sky hotellis (Rävala puiestee 3). 9. juunil külastavad saadikud Tartu ülikooli ja ettevõtteid. Lisateave: www.baltic-china.eu.

Jaga artiklit

Märksõnad

Aasia, ettevõtlus