20. juunil TÜ Viljandi kultuuriakadeemias teatrikunsti eriala 10. lennu lõpetajad tulevad pärast lõpetamist Tartusse, et lükata hoog sisse teatrile Must Kast.
FOTO: Heigo Teder

Tulevased teatritegijad tuuritavad kodukohtades

Uudis

12. juunil alustavad sel kevadel TÜ Viljandi kultuuriakadeemias teatrikunsti eriala lõpetavad noored ringreisi lavastusega «Juunituur».

«Juunituur» on humoorikas võtmes ringreis-lavastus, mis paneb värsked näitlejad-lavastajad proovile ning on ühtlasi ka tänuavaldus teatritudengite peredele, sünnikohtadele ja publikule.

Tee viib elluastujate kodukohtadesse, et jutustada läbitud kooliteest ja näidata publikule, mida teha tuleb, et teatrikunsti alal professionaaliks saada. Lavastus koosneb kooliajal tehtud numbritest, mida nüüd, neli aastat targemana, üritavad noored koolilõpetajad koos publikuga mõista.

Teatrikunsti eriala 10. lennu üks lõpetajatest, Birgit Landberg ütles, et sellega jutustab kursus lugu, kuidas neist said näitlejad ja lavastajad. Muuhulgas saab etendustel kuulda, kuidas juunituurilased on õppeaja jooksul mõelnud ja tundnud.

«See on lugu kõigile: neile, kes otsivad meelelahutust, neile, kes tahavad teada, kuidas teatrikoolis elu käib, ning kõikidele meie sõpradele, peredele ja kaasaelajatele,» ütles Landberg.

Raha ettevõtmiseks kogusid noored teatriüliõpilased Hooandja portaalis. Ringreisi eelarvesse andsid seal panuse 124 annetajat.

«Usume, et meie kogemus kõnetab igaüht, kes kunagi on oma unistuse nimel tööd teinud, sealjuures täpsemalt teadmata, mida tegelikult vaja on,» ütles Jaanika Tammaru. Ta lisas, et sihtkohtade valiku mitmekesisusega tahavad nad kinnitada ka oma uskumust, et kultuur ei kuulu ainult suurlinnadesse.

12. juunil alustav «Juunituur» jõuab nädala aja jooksul Rõugesse, Tartusse, Paidesse, Rakverre, Märjamaale, Keilasse, Kärdlasse, Haapsallu, Tallinnasse ja Mõisakülla. Ringreis lõppeb 18. juunil etendusega Viljandi kultuuriakadeemia saalis.

Kaks päeva hiljem, 20. juunil kell 12 algaval lõpuaktusel saavad noortest näitlejatest, lavastajatest ja harrastusteatrite juhtidest juba diplomeeritud professionaalid.

Vaata nüüd ka UTTV videosalvestust lavastusest:

Jaga artiklit