TÜ annab välja esimesed hea õpetamise grandid

Uudis

2. juunil valis Tartu ülikooli õppekomisjon välja kaheksa esimest hea õpetamise grandi saajat.

Grandi saajad on eriti silmapaistvateks peetud taotluste esitajad Age Värv õigusteaduskonnast, Alar Kilp sotsiaal- ja haridusteaduskonnast, Marge Täks majandusteaduskonnast, Eno Tõnisson matemaatika-informaatikateaduskonnast, Siim Hödemann ja Martin Kärner loodus- ja tehnoloogiateaduskonnast, Kadri Suija arstiteaduskonnast ja Aurika Komsaare Viljandi kultuuriakadeemiast.

Hea õpetamise grant on toetusraha õppejõule oma õpetamispraktika tulemuslikkuse süsteemseks uurimiseks kahe aasta jooksul ning oma kogemuste laiemaks tutvustamiseks (nn scholarship of teaching and learning). Tegemist on maailma juhtivates ülikoolides kasutatava meetmega, mille eesmärk on toetada hea õpetamise väärtustamist ülikoolis.

Tähtaegselt laekus 16 taotlust, neist kümme sotsiaal-, kolm reaal-, kaks humanitaar- ja üks meditsiinivaldkonnas. Grandisaajate otsustamisel võeti arvesse kandidaatide senist tegevust õppijate ja kolleegide toetamisel ja oma õpetamise arendamisel ning uurimuse oodatavat mõju õppekvaliteedile struktuuriüksuses ja ülikoolis laiemalt.

Lisaks kuulutas õppekomisjon välja täiendava konkursi neljale hea õpetamise grandile meditsiini- ja humanitaarvaldkondades. Taotlused tuleb esitada õppimise ja õpetamise arenduskeskusesse hiljemalt 19. juunil e-posti aadressile ene.voolaid [at] ut.ee.

Hea õpetamise grante jagatakse Tartu ülikoolis esimest korda. Õppetegevuse toetamise fondist rahastatakse õppekomisjoni otsuse järgi igast valdkonnast kolm granti, kokku 12 granti.

Jaga artiklit