November 2017, nr 10
Märksõnad: 

TÜ Aasia majanduse professor Peter Hwang

22. novembril kell 16.15 ülikooli aulas.

Loeng on inglise keeles.

Aasia erinumber 2016
FOTO: Erakogu
Fortumo peakontor asub Tartus. (Vasakult Martin Koppel, Rain Rannu ja Gerri Kodres)

Tartu ülikoolist on välja arenenud mitmed ettevõtted, mis nüüd edukalt ka Aasias tegutsevad. Kuigi algus on raske olnud, siis lühikese ajaga on taolised ettevõtted rahvusvaheliselt vägagi edukaks osutunud.

Aprill 2016, nr 4
FOTO: BAAS
Märksõnad: 

TÜ orientalistikakeskus korraldab 7.–9. aprillil Tartus teise Balti Aasia-uuringute konverentsi, tegu on suurima Aasia-uurijate foorumiga, mis seni Eestis peetud.

Ettekannetega esinevad 106 Aasia-uurijat 19 riigist. Eestist on ettekandjaid 38, neist 16 Tartu ülikoolist.

Kolm päeva kestva konverentsi jooksul tehakse ettekandeid 11 temaatilises arutlusringis, seitsmes sektsioonis ning stendiettekannete sektsioonis. Temaatika on üsna lai, ulatudes Vana-Lähis-Ida uuringutest kuni tänapäeva sotsiaalsete kriiside analüüsini.

Juuli 2015, nr 7
FOTO: TImo Ilves
Märksõnad: 

8. juunil toimus Tallinnas Läänemere piirkonna suurim Balti-Hiina ärikonverents «Kui targad firmad kohtuvad suure turuga».

Konverents tõi kokku ligi 200 Baltimaade, Hiina jt riikide ettevõtete esindajat, et tutvustada riikide äriturge ning luua vastastikuseid ärisuhteid. 9. juunil külastasid 35 välisriikide esindajat Tartu ülikooli, Playtechi ja Fortumot.

Juuni 2015, nr 6
Märksõnad: 

8.–9. juunil toimub Balti-Hiina ärikonverents «Kui targad firmad kohtuvad suure turuga». Tegu on järjekorras neljanda Balti-Hiina suhete konverentsiga, kus on osalenud enam kui 1000 inimest 29 riigist. Tänavu on esindatud üle 300 Balti ja Hiina ettevõtte, kes saavad omavahel kogemusi jagada.

Konverentsi peakorraldaja, majandusteaduskonna tärkavate majanduste teadur ning Balti-Hiina grupi juhatuse esimees Xiaotian Zhang ütles, et Hiina pole kunagi Balti riikide jaoks liiga suur olnud ja ka Balti riigid ei ole Hiina jaoks liiga väikesed.

Aprill 2015, nr 4
Märksõnad: 

Veebruari lõpus andis TÜ majandusteaduskonna kutsel Tartus avalike loengute sarja Hiina mõttemaailma arengutest ja ärilisest käitumisest Singapuri strateegilise juhtimise ekspert Joseph C. P. Lau. Ta on Tartu ülikoolis esinenud regulaarselt alates 2003. aastast.

Millal ja kuidas sattusite Eestisse esimest korda? Kuidas selle aja jooksul meie riik teie arvates muutunud on?

Aprill 2015, nr 4
Märksõnad: 

Mullu 26. novembril pidas TÜ majandusteaduskonnas loengu valitsuse juhitud majanduskasvu mudeli väärtusest ja puudujääkidest Lõuna-Korea Pusani riikliku ülikooli külalisprofessor Dong Hyeon Jung. Emeriitprofessor oli TÜ, TTÜ ja TLÜ ühisprojekti «Aasia uuringute kompetentsikeskuse loomine ja Aasia-suunalise teadustöö arendamine» raames kaks kuud TTÜ külalisõppejõud.

Milline on Lõuna-Korea praegune majanduslik ja poliitiline olukord?

Aprill 2015, nr 4
FOTO: Trey Ratcliff
Shanghai.
Märksõnad: 

Eesti peab järjekindlamalt ja kannatlikumalt panustama poliitiliste ning majanduslike suhete arendamisse Aasia riikidega.

Telli voog RSS - Aasia
Telli voog RSS - Aasia