Aasia edulugu ja juhtimisstiilide erinevused Ida ja Lääne vahel

Inauguratsioon

TÜ Aasia majanduse professor Peter Hwang

22. novembril kell 16.15 ülikooli aulas.

Loeng on inglise keeles.

Aasia riikide, eriti Hiina majandusliku ja poliitilise tähtsuse kasv sunnib juhtriike Läänes rohkem pingutama. Loengus vaadatakse Hiina kiiret majanduslikku arengut ning seda, millised on Hiina tõenäolised tulevased muutused. Erilise tähelepanu all on juhtimine: Ida ja Lääne juhtimisstiilid, nende mõju majandusele, ettevõtlusele ja üldiselt ärikultuurile. Arutletakse ka selle üle, kuidas on see kõik seotud kultuurilise taustaga, Ida ja Lääne kultuuride erinevustega.

Professor Peter Hwang on pärit Taiwanist, kus lõpetas 1979. aastal ärijuhtimise magistrina ning kaitses 1988. aastal Michigani Ülikoolis USA-s, doktorikraadi. Aastatel 1988–1999 töötas Peter Hwang dotsendina USA, Taiwanis ja Hong Kongis. Seejärel õpetas ta professorina Singapuri Rahvuslikus ülikoolis ning täitis programmijuhi ametikohta. Peter Hwang on olnud ka Samporena ärikooli (Indoneesia) dekaan ja professor ning nõukogu esimees suurfirmas Yangzhou Bulb Group (Hiina). 2017. aasta kevadel valiti Peter Hwang Aasia majanduse professoriks Tartu ülikoolis.

Oma teadustöös keskendub professor Hwang rahvusvahelisele ärile, strateegiale ja koostööle. Tema töid on avaldatud kõrgelt tunnustatud ajakirjades nagu Strategic Management Journal, Journal of Business, Journal of Business Venturing, Harvard Business Review, Business Horizons. Web of Science’is on professor Hwangil üle 700 tsiteeringu. Ta on valitud Singapuri Rahvusliku Ülikool parimate teadlaste hulka ning saanud Hong Kongi Teadus- ja Tehnikaülikooli parima teadustöö auhinna.

 

Jaga artiklit

Märksõnad

inauguratsioon, Aasia