Kolm Tartu ülikooli õppejõudu said ministeeriumi tunnustuse

Uudis

Haridus- ja teadusministeerium tunnustas oktoobris toimunud auhinnagalal «Eestimaa õpib ja tänab» haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Õppejõudude vahel jagatav tunnustus tuli kolmandat aastat järjest Tartu ülikooli. Selle sai TÜ füüsika instituudi materjaliteaduse insener Maido Merisalu. Hariduse sõbraks kuulutas ministeerium TÜ dotsendi Mart Noorma. Professor Alvo Aablood tunnustati kui tehnoloogia ja disaini häkatonisarja «Garage48 Hardware and Arts» ühte eestvedajat.

Maido Merisalu on innustav noor õppejõud ja Tartu ülikooli materjaliteadlane, kes tegeleb tudengite igakülgse harimise kõrval ka teaduse populariseerimisega. Tema leivanumbriks on saanud õppeotstarbelised teadusvideod.

Maido Merisalu sõnul on õppimine ja õpetamine meeskonnatöö nii üliõpilaste ja õppejõudude vahel kui ka õppejõudude endi vahel. Õpetamises on väga tähtis hea tasemega õppematerjal. Omal ajal Tartu ülikooli magistriõppes õppides sai Merisalu aru, et ainult raamatute abil on mõnest teemast väga keeruline aru saada. Seepärast õppis ta omast vabast ajast juurde 3D-animatsioonide valmistamise ning on loonud nüüdseks juba üle saja video (sageli koostöös teiste Tartu ülikooli teadustöötajatega), kus selliste animatsioonide abil selgitatakse keerukamaid kõrgtehnoloogilisi materjalide karakteriseerimise meetodite ja nanotehnoloogiliste sünteesiprotsesside põhimõtet.

Aasta haridusteo tiitli saanud Alvo Aabloo, Renee Puusepp, Martin Melioranski, Indrek Rebane ja Anu Piirisild on tehnoloogia ja disaini häkatonide «Garage48 Hardware & Arts» eestvedajad. Tartu ülikool ja Eesti kunstiakadeemia on koos sihtasutusega Garage48 juba neli aastat edukalt korraldanud füüsiliste prototüüpide arendamisele suunatud häkatone. Igal aastal on 48 tundi vältaval üritusel arendatud prototüübiks paarkümmend ideed või lahendust igapäevastele probleemidele.

Aasta hariduse sõbraks tunnistatud Mart Noorma on Tartu ülikooli endine õppeprorektor, laiemalt tuntud Eesti tudengisatelliidi programmi algataja-juhendajana ning teadust populariseeriva telesaate «Rakett 69» kohtunikuna, kuhu tema kutsel kaasati 2017. aastal esimest korda ka kutseõppurid. Kutse- ning kõrghariduse võrdne tähtsustamine on Noorma südameasi ning oma panuse on ta andnud mõlemas: peale töö Tartu ülikoolis on tegu ka Tartu kutsehariduskeskuse nõunike kogu liikmega.

Mart Noorma rääkis, et hariduse sõbra tiitel tuli talle tänu sellele, et kutseharidus ja kõrgharidus näevad end aina rohkem koostööpartneritena. «Oleme ka ülikoolis tähele pannud, et need, kes tulevad ülikooli edasi õppima pärast kutsekooli lõpetamist, on väga heade tulemustega ja jõuavad kaugele. Ka sel korral aasta õppuriks nimetatud Liina Suur, kes õpib praegu Tartu ülikoolis õpetajaks, on ju äsjane Tartu kutsehariduskeskuse vilistlane,» ütles Noorma.

Jaga artiklit

Märksõnad

tunnustus