Klassitsistliku rotundina valminud hoonele ehitati aastatel 1825–1827 poolkaarjad tiibhooned. Tänapäevase kuju sai anatoomikum aastail 1856–1860.
FOTO: Virgo Siil

Muinsuskaitseamet tunnustas ülikooli vana anatoomikumi restaureerimise eest

Uudis

Muinsuskaitseamet tunnustas 2017. aasta oktoobris toimunud sünnipäeva- ja tunnustamisüritusel möödunud aasta tublimaid pärandihoidjaid. Tartu ülikool sai tunnustuse vana anatoomikumi kui hästi restaureeritud mälestise eest.

Tunnustatavate valimisel pöörati sel aastal eriliselt tähelepanu just mälestiste omanikele ja meistritele, sest esimeste tahtmises ning teiste oskustes on tegelikult kinni kultuuripärandi säilimine.

Muinsuskaitseamet põhjendab tunnustust sellega, et peale algse kasutusotstarbe minetamist on Tartu ülikool leidnud vanale anatoomikumile igati väärika kasutuse õppe- ja muuseumihoonena. Hoone sisekujundus põhineb põhjalikel värviuuringutel, mille tulemusel sai rotundi mööbel paljudele tuttava valge värvi asemel hallikassinise värvitooni. Restaureerimise käigus viidi töökorda ka 19. sajandi algusest pärinev klaaspõhjaga tahvel ja säilitati sisse ehitatud käimlad, kuid viimased on nüüd küll uues ülesandes.

Jaga artiklit

Märksõnad

anatoomikum