E-kursus «Õiguse alused» sai selge sõnumi tunnustuse

Uudis

Hiljuti toimunud selge sõnumi auhinnavõistluse galal märgiti TÜ õigusteaduskonna e-kursus «Õiguse alused» ära kategoorias «Tarbetekst koos tarbepildiga».

Auhinnad andis üle võistluse patroon, õiguskantsler ja õigusteaduskonna külalisprofessor Ülle Madise. Ülle Madise sõnul on selgelt väljenduda raske, sest eeldab asjadest sisulist arusaamist, oma sõnade eest vastutuse võtmist ja pingutust. «Teabe saajasse peaks suhtuma austusega ning ütlema peenutseva keerutamiseta otse, kes, kus ja mida peab tegema,» lisas Madise. Õigusteaduskonna kursust tunnustati õiguse keeruliste küsimuste lihtsalt ja selgelt selgitamise eest ka neile, kel varasem kokkupuude õigusega puudub.

E-kursuse projektijuht Tiina Mikk tõdes, et pälvitud tunnustus näitab, et e-kursuse «Õiguse alused» sõnum on selge ja arvestab osalejate vajadustega. «Seda, et sõnum jõudis kohale, kinnitab osalejate väga hea tagasiside,» lisas Mikk.

E-kursus toimub sel sügissemestril teist korda ning on suunatud eelkõige gümnaasiumiõpilastele, kes soovivad tutvuda õiguse algtõdedega. Kursuse läbimine aitab õppijal otsustada, kas juura on talle sobiv eriala, mida ülikoolis õppida. Järgmine kursus algab järgmise aasta 29. jaanuaril. Registreerumis- ning lisateave on kursuse veebilehel üleval hiljemalt jaanuari alguses.

Selge sõnumi auhinnaga tunnustatakse ettevõtteid ja asutusi, kes suhtlevad avalikkusega selgelt ja arusaadavalt. Selge sõnumi auhinna said Juhani Püttsepa raamat «Mina olen enda oma», tervise arengu instituudi tegelik toidupüramiid, Eesti EL-i nõukogu eesistumise videod ning päästeameti tegevus.

Jaga artiklit

Märksõnad

selge sõnum