TalveAkadeemia kutsub konverentsile

Uudis

28. veebruarist kuni 2. märtsini korraldab TalveAkadeemia Pühajärve SPA-s säästva arengu konverentsi «Reostan – järelikult olen olemas?».

TalveAkadeemia projektijuht Kärt Einasto selgitas, et parema elukeskkonna nimel on oma ümbrusele mõtlemine väga oluline. «Reostusega puutub meist igaüks mingil moel kokku, niisiis saame ja peame küsima, kust on see reostus tulnud, millised on reostuse tekkimise majanduslikud tagamaad, kuidas me seda reostust vähendada saaks,» ütles Einasto.

Konverentsil esinevad eri valdkondade eksperdid nii Eestist kui ka välismaalt. Koos diskuteeritakse inimese ning majanduse rolli üle reostuses, lisaks toimuvad keskkonnateemalised töötoad, filmiõhtu ja paneeldiskussioon.

Reostuse teemat aitavad avada Garri Raagma, Margit Keller, Heikki Kalle, Erik Puura, Lauri Tammiste, Madis Kõrvits, Anne Kahru, Liina Joller, välisesineja Richard Reibstein ja paljud teised. Tutvuda saab ka TalveAkadeemia teadusartiklite konkursile esitatud säästva arengu teemaliste teadustöödega.

Töötubades on võimalik ehitada päikesekollektorit, uurida reostuse vähendamise võimalusi, ökoehitust, nähtamatut reostust meie ümber, põlevkivi kaevandmist jpm. Paneeldiskussioonis uuritakse, mis vähendaks reostuse teket: on selleks seadusandlik surve, mõtteviisi muutus või hoopis innovaatilised lahendused?

Reostus ja sellega tegelemine on valdkond, mis pakub väljakutseid ja uurimisvaldkondi nii majandus-, sotsiaal- kui ka loodusteadlastele, seega on konverentsile oodatud kõik teadmishimulised noored, kes tahavad keskkonna heaks midagi ära teha.

Konverentsile saab registreeruda kuni 16. veebruarini veebilehel www.talveakadeemia.ee.

Jaga artiklit

Märksõnad

talveakadeemia