«Tagasi kooli» loodab rekordi püstitada

Uudis

Alates 2013. aastast pakub algatus «Tagasi kooli» aasta ringi tuge külalistundide pidamiseks. Selle kõrval toimub kord aastas, vabariigi aastapäeva eel fookusnädal, kus külalisõpetajad on koolidesse eriti oodatud, et külalisõpetamisele ja haridusteemadele Eesti ühiskonnas suuremat tähelepanu pöörata. Sel aastal on fookusnädala eesmärk saavutada rekord: tuhat külalistundi.

2014. aasta fookusnädal toimub 17.–21. veebruarini ning võimaluse korral oodatakse Tartu ülikooli liikmeid just sellel ajal külalistunde tegema.

Mida rohkem külalisõpetajaid noortega kohtub, seda suurem on tõenäosus, et noored oskavad eeskujudele toetudes teha oma tulevikku silmas pidades teadlikumaid valikuid. Mida rohkem külalistunde toimub, seda rohkem saavad inimesed väljaspool kooli teadlikumaks õpetajate töö tähendusest ja haridusmaailmas toimuvast ning vastupidi.

Samuti on külalisõpetamine hea võimalus mõtestada iseenda tegemisi ning saada juurde uusi kogemusi, olgu see võimalus arendada enda avaliku esinemise oskust või inspireerida õpilasi tulema endale südamelähedast eriala õppima. Kindlasti on oluline põhjus seegi, et on võimalus vaadata otsa noortele, kelle seas on tulevased Eesti presidendid, sportlased, kirjamehed, teadlased ja ettevõtjad.

Algatuse kodulehel www.tagasikooli.ee saab anda märku oma tundide andmise eelistustest ja leida koostööpartnerid-õpetajad, kelle kaasabil tund teoks teha. Kodulehelt leiab ka juhendeid tunni ettevalmistamiseks ning muudki vajalikku teavet.

Jaga artiklit

Märksõnad

tagasi kooli