Galileost EstCube-ni

Uudis

15. veebruaril toimub Tartu ülikooli muuseumis perepäev, mille fookuses on kosmos ja teadusliku mõtte lennukas areng. Vahva päev on pühendatud suure Itaalia mõtleja, füüsiku ja matemaatiku Galileo Galilei 450. sünniaastapäevale.

Perepäeval osalejaid ootab ees põnev rännak teadusloo radadel. Selge ilma korral saab toomkiriku eest Galilei kombel päikeseplekke vaadelda, kosmosenäituse saalis ümber Jupiteri hiigelkera tiirlevaid planeedimõõtu Galileo kuusid meisterdada, kuraatoriga koos kosmosenäitust uudistada ning Hullu Teadlase kabinetis Galilei leiutatud geomeetrilist ja militaarset kompassi uurida ja kokku panna.

Ajarännaku lõpus toimub põkkumine tudengisatelliidiga EstCube-1, mille käigus saab rohkem kuulda eelseisvast päikesepurje katsest ja planeetidevaheliste reiside võimalikkusest päikesepurje tehnoloogia abil. Samuti on kõik astronoomiahuvilised sel päeval oodatud tähetorni teleskoopidega tutvust tegema ning Jupiteri-teemalisi planetaariumietendusi kuulama ja vaatama.

15. veebruaril kell 11–13 toimuv perepäev on kosmosenäituse «Eesti jälg kosmoses – kosmose jälg Eestis» üritustesarjas viimane. Näitust ennast on ülikooli muuseumi peamajas Toomel võimalik külastama tulla veel kuni 28. veebruarini.

Jaga artiklit

Märksõnad

muuseum, perepäev