Õpiku autorid Bruno Mölder, Roomet Jakapi ja Marek Volt on vorminud loengukursuse «Sissejuhatus filosoofiasse» õpikuks.
FOTO: Mats Volberg

Ilmus uus algupärane filosoofiaõpik

Uudis

11. septembril kell 18 esitletakse Tartu kirjanduse majas uut kõrgkooliõpikut «Sissejuhatus filosoofiasse», mis annab ülevaate nüüdisaja filosoofia peamistest valdkondadest ning pakub küllaga mõtteainet ka laiemale lugejaskonnale.

Raamatu autorid on Tartu Ülikooli õppejõud ja filosoofid Bruno Mölder, Roomet Jakapi ja Marek Volt, kes on alates 2008. aastast õpetanud ülikoolis sama pealkirjaga kursust.

«Filosoofia põhiteemadega tutvumine ja nende läbitöötamine selle õpiku vahendusel aitab arendada mõtlemisoskusi nii üliõpilastel kui ka filosoofia õppejõududel. Samuti on sellest õpikust kasu neil, kes vajavad selliseid oskusi muul alal tegutsedes või kellele lihtsalt meeldib põhjalikult mõelda,» selgitas raamatu vajalikkust TÜ filosoofia ajaloo dotsent Roomet Jakapi.

Õpikus käsitletakse süstemaatiliselt paljusid küsimusi, mille üle filosoofid arutlevad. Näiteks saab lugeda sellest, mis on tõde, teadmine, vabadus ja kunst, mis asjad on olemas, millises suhtes on inimese keha ja vaim ning missugune käitumine on moraalselt õige.

Viimati ilmus kõrgkoolidele mõeldud algupärane sissejuhatav filosoofiaõpik Eestis – Alfred Koorti «Sissejuhatus filosoofiasse» – 80 aastat tagasi. Vahepealsel ajal on ilmunud ainult tõlkeõpikud, vähemamahulised või kitsama fookusega õppevahendid ja keskkooliõpikud.

Riikliku programmi «Eestikeelsete kõrgkooliõpikute koostamine ja väljaandmine (2008–2012)» toel kirjutatud õpiku on kirjastanud Tartu Ülikooli Kirjastus. Raamat on müügil kauplustes ja Tartu Ülikooli kirjastuse kodulehel.

Jaga artiklit

Märksõnad

filosoofia, õpik