Selguvad parimad teaduse populariseerijad

Uudis

15. septembrini saab esitada kandidaate Eesti Teadusagentuuri teaduse populariseerimise auhinnale. Kandideerima on oodatud kõik, kes on teadust, teadussaavutusi ja teadlaste tööd laiemale avalikkusele edukalt tutvustanud või äratanud noortes huvi teaduse ja teadlase elukutse vastu.

Konkursil osalemiseks tuleb esitada kandidaadi või kollektiivijuhi elulookirjeldus, kaks allkirjastatud soovituskirja ja elektrooniline osalusvorm, mille saab täita aadressil www.etag.ee/konkursid.

Auhinnad antakse välja kuues kategoorias:

  • Tiiu Silla nimeline elutööpreemia teaduse ja tehnoloogia pikaajalise süstemaatilise populariseerimise eest;
  • teaduse ja tehnoloogia populariseerimine audiovisuaalse ja elektroonilise meedia abil;
  • teaduse ja tehnoloogia populariseerimine trükisõna abil;
  • tegevused/tegevussarjad teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel;
  • parim teadust ja tehnoloogiat populariseeriv teadlane, ajakirjanik, õpetaja vm;
  • parim uus algatus teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel.

Konkursi auhinnafond on 21 500 eurot. Peale rahalise preemia antakse auhinnatuile õigus kasutada riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija märki, mis näitab kvaliteeti ja usaldusväärsust.

Eesti teaduse populariseerimise auhinda on välja antud alates 2006. aastast. Mullu pälvisid auhinna teiste seas astrofüüsik Ene Ergma, teadusuudiste saade «Novaator» ning TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudi projekt «Rändav bioklass».

Tänavuse konkursi tulemused tehakse teatavaks 21. novembril teaduskommunikatsiooni konverentsil, mis keskendub teaduskommunikatsioonile sotsiaalmeedias.

Auhinda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning seda annavad koostöös välja Eesti Teaduste Akadeemia ja Eesti Teadusagentuur.

Jaga artiklit