Teadustööde konkurss

Uudis

Eesti Teadusagentuur ning Haridus- ja Teadusministeerium kutsuvad üliõpilasi osalema 27. riiklikul teadustööde konkursil.

Konkursiga soovitakse väärtustada üliõpilaste teadustööd, suurendada üliõpilaste aktiivsust ja avaldada tunnustust neile, kes on saavutanud oma töös väljapaistvaid tulemusi.

Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimees Andres Koppel ütles, et teadustööde konkursid on üliõpilastele või äsjastele vilistlastele hea stiimul ja võimalus end proovile panna.

«Kui sõjaeelsete võistlustööde autorite nimesid meenutada, selgub, et paljudest neist said tuntud teadlased, õppejõud, arstid või ühiskonnategelased. Kindlasti kuuleme ka praeguste võistlustööde autorite edusammudest,» rääkis Koppel.

Kandideerima on oodatud kõigi kõrgharidustasemete üliõpilased. Eraldi kategooriates hinnatakse rakenduskõrghariduse ja bakalaureuseõppe üliõpilaste, magistriõppe üliõpilaste ning doktoriõppe üliõpilaste teadustöid. Samuti antakse välja kaks valdkonna- ja tasemeülest peaauhinda, kolm Eesti Teaduste Akadeemia presidendi eripreemiat ning Sotsiaalministeeriumi eripreemiad.

Töid saab esitada 17. septembrini Eesti Teadusagentuuri konkursikeskkonnas konkursid.etag.ee. Konkursi preemiafond on ligikaudu 71 000 eurot.

Jaga artiklit