Uue ÕIS-i saavad esimesena tudengid
Augustis otsustati, et uuele õppeinfosüsteemile minnakse üle kasutajarühmade kaupa. Kevadsemestri alguses tuuakse vanast õppeinfosüsteemist esimestena täielikult uude ÕIS-i üle üliõpilased.
Üliõpilaste jaoks saavad uue ÕIS-i kõik vajalikud rakendused valmis detsembri alguses. Õppeprorektor Aune Valk ütles aga, et enne ametlikku üleminekut antakse siiski meeskonnale ja kasutajatele paar kuud aega süsteemi testimiseks ning vajalikeks parandustöödeks.
«Arutasime ÕIS2 kontaktisikutega, et kui korraldame uuele süsteemile ülemineku pärast talvist eksamisessiooni, siis kulgeb see kergemalt. Senine ÕIS läheb üliõpilaste jaoks lukku järgmise aasta 12. veebruaril, seega tuleb neil alates kevadsemestrist teha kõik toimingud ÕIS2-s,» rääkis Valk.
Üliõpilaste järel saavad uut õppeinfosüsteemi tööks kasutama hakata õppejõud, programmijuhid ja õppekorraldusspetsialistid. Viimasena rakendub ÕIS2 töökeskkonnana kõikidele teistele töötajatele kevadsemestri jooksul.
Praegune õppeinfosüsteem jääb kasutusse vähemalt aastaks. Kindlasti saab seda kasutada seni, kuni ÕIS2 toimib tõrgeteta.
Kuna uus süsteem ei võimalda ainekava juures õppematerjale hoida ega üliõpilastega jagada, soovitab õppeosakond õppejõududel viia alanud sügissemestri jooksul ÕIS-is olevad õppematerjalid üle Moodle’i keskkonda.
Uued õppematerjalid tuleks kohe lisada Moodle’i e-kursuse juurde. Seejuures peab meeles pidama, et ainult materjalide ülekandmisest või Moodle’isse üleslaadimisest ei piisa. Selleks et õppijad materjale näeksid, tuleb õppejõul lisada need ka e-kursuse avalehele.
Nõu ja vajalikku tehnilist tuge õppematerjalide ülekandmiseks saavad õppejõud oma valdkonna õppedisainerilt ja aadressil eope [at] ut.ee.
ÕIS-i koordinaatorid ja nõustajad ning tugiüksuste töötajad saavad küsimuste ja murede korral kirjutada aadressile ois.tugi [at] ut.ee. Uue õppeinfosüsteemiga seotud küsimustes annavad abi ka valdkondades töötavad ÕIS2 kontaktisikud.
Vaata ka õppematerjalide ÕIS-ist Moodle’isse ülekandmise juhendit.
Lisa kommentaar