September 2018, nr 8

Johan Skytte poliitikauuringute instituudi õppejõududelt ilmunud «Sissejuhatus rahvusvahelistesse suhetesse» on Eesti esimene algupärane rahvusvaheliste suhete õpik.

Seni on Eesti kõrgkoolides rahvusvaheliste suhete aluseid õpetatud tõlkeõpikute, artiklite ja ingliskeelsete materjalide toel. Õpik sisaldab rohkesti näiteid ka Eesti jaoks olulistel teemadel.

Õpiku üks peatoimetaja, TÜ rahvusvaheliste suhete teooria professor Eiki Berg selgitas, et õpik on üles ehitatud sellele, kuidas tõlgendavad rahvusvaheliste suhete probleeme eri koolkonnad.

September 2018, nr 8
FOTO: Mats Volberg
Õpiku autorid Bruno Mölder, Roomet Jakapi ja Marek Volt on vorminud loengukursuse «Sissejuhatus filosoofiasse» õpikuks.
Märksõnad: 

11. septembril kell 18 esitletakse Tartu kirjanduse majas uut kõrgkooliõpikut «Sissejuhatus filosoofiasse», mis annab ülevaate nüüdisaja filosoofia peamistest valdkondadest ning pakub küllaga mõtteainet ka laiemale lugejaskonnale.

Raamatu autorid on Tartu Ülikooli õppejõud ja filosoofid Bruno Mölder, Roomet Jakapi ja Marek Volt, kes on alates 2008. aastast õpetanud ülikoolis sama pealkirjaga kursust.

Jaanuar 2014, nr 1
FOTO: Andres Tennus
Märksõnad: 

16. detsembril tunnustas rektor Volli Kalm TÜ kunstimuuseumis raamatu «Matemaatika õhtuõpik» autoreid initsiatiivi eest uuendusmeelse raamatu kirjutamisel ja seeläbi noortes reaalainete vastu huvi tekitamise eest.

Telli voog RSS - õpik
Telli voog RSS - õpik