TÜ võõrustab noorteadlasi koostöös avatud ühiskonna fondiga

Uudis

Alates veebruarist võõrustab Johan Skytte poliitikauuringute instituut maineka avatud ühiskonna fondi (Open Society Foundation) Euraasia programmi toel külalisteadlasi Ida-Euroopa ja Euraasia riikidest.

Viiekuulistele uurimisstipendiumitele saavad kandideerida doktorikraadiga teadlased ning doktorandid endise Nõukogude Liidu riikidest (v.a Balti riigid ja Venemaa), kelle uurimistöö keskendub poliitilistele ning ühiskondlikele muutustele.

Uue stipendiumiprogrammi eesmärk on pakkuda tuge nimetatud piirkondadest pärit teadlastele nii teadustöö tegemises, uurimisoskuste täiendamises kui rahvusvahelise kontaktvõrgustiku arendamises.

«Valmisolek võõrustada avatud ühiskonna fondi stipendiaate on teatud mõttes auküsimus. Eesti tudengid ja teadlased on aastakümnete jooksul saanud toetust mitmesugustest rahvusvahelistest fondidest – nüüd on meie kord teisi aidata,» ütles Johan Skytte poliitikauuringute instituudi vanemteadur Piret Ehin.

Tartu ülikoolil ja Skytte instituudil tuli läbida põhjalik hindamine, et pääseda stipendiaate võõrustavate ülikoolide ridadesse. «Huvi Tartusse tulemise vastu oli väga suur: laekus sadakond taotlust, esindatud olid kõik programmi sihtriigid,» sõnas Ehin.

Esimesed programmi toel Tartusse jõudnud teadlased on teadur Dmytro Khutkyy Ukrainast ja doktorant Numonjon Malikov Usbekistanist. Noorteadlased jäävad Tartusse juuni lõpuni.

Järgmine kutse kandideerida 2017. aasta sügissemestriks avaneb märtsis.

Avatud ühiskonna fondi rajas investor ja filantroop George Soros eesmärgiga aidata kaasa siirdeprotsessidele postsotsialistlikes ühiskondades. Peale Tartu ülikooli võõrustavad sama programmi raames noorteadlasi veel mitmed nimekad Euroopa ülikoolid ja uurimiskeskused, sealhulgas Oxfordi ülikool, Viini ülikool, CIDOB jt.

Jaga artiklit