Tü meeskonnad olid sel aastal edukaimad teiste alade seas ka meeste ja naiste korvpallis.
FOTO: Fortiusfoto

TÜ võitis ülekaalukalt EASL-i aastapäevaturniiri

Uudis

Jaanuaris täitus Eesti akadeemilisel spordiliidul 25. tegevusaasta. Selle avaüritus oli tavapärane EASL-i aastapäevaturniir kõrgkoolide õppejõududele ja töötajatele. Tartu ülikool tõi üldarvestuse võidukarika koju.

Tartu ülikooli meeskonnad olid sel aastal edukaimad meeste ja naiste korvpallis, naiste võrkpallis, males, korvpalli vabaviskes ja lauatennises. Kokku võistles turniiril viisteist esindust kuuel erineval spordialal. Üldarvestuse teine ja kolmas koht kuulusid vastavalt Tartu tervishoiu kõrgkoolile ja Tallinna linnavalitsusele.

Meeste korvpallifinaalis alistas Tartu ülikool 55 : 19 Tallinna tehnikaülikooli. TÜ akadeemilise spordiklubi turunduskoordinaator Maria Kristiina Prass ütles, et naiste korvpallis oli end kirja pannud kaks võistkonda, mis pidasid omavahel kaks kohtumist – neist võrdse arvu võitude puhul on kaalukam teine.

«Seda reeglit läks ka vaja, kuna esimeses kohtumises sai Tartu tervishoiu kõrgkool TÜ ees napi paremuse, teise mängu ajaks oli kodunaiskond aga käe hästi lahti visanud ning sai ülekaaluka paremusega ka ala üldvõidu,» kirjeldas Prass. Ta lisas, et naiste võrkpallis sai samade kõrgkoolide paari finaalis raske 2 : 1 võidu TÜ naiskond.

«Korvpalli vabavisete meeste arvestuses pani 25 tabamusega oma paremuse maksma TÜ esindaja Joosep Toome, kellele järgnesid 23 korviga Mario Luik, Erik Luts ja Vjachelsac Botškarjov Tallinna linnavalitsusest.»

Prassi sõnul astus maletajaid võistlustulle kakskümmend. «Turniiril peeti Šveitsi süsteemis seitse vooru. Ehkki üksikarvestuses sai Tartu ülikooli esindav Siim Kanep hõbedale, õnnestus võistkondlikus arvestuses saavutada napp üldvõit Tallinna tehnikaülikooli ning haridus- ja teadusministeeriumi ees,» kirjeldas Prass.

Õhtusel pidulikul lõpetamisel Ahhaa teaduskeskuse Newtoni kohvikus pärjati auhindadega nii alade võitjaid kui ka turniiri üldvõitja. Tartu ülikooli nimel võttis karika vastu TÜ akadeemilise spordiklubi juhatuse esimees Harry Lemberg.

EASL autasustas ka eelmise spordiaasta parimaid. «Parim üliõpilassportlane Daisy Kudre on samuti Tartu ülikoolist ning Daisy tegeleb suusaorienteerumisega,» lisas Prass.

Jaga artiklit