Sotsiaalteaduste valdkond korraldab magistriõppe teabepäeva

Uudis

Sotsiaalteaduste valdkonna magistriõppe teabepäev toimub 15. veebruaril, mil magistrandid tutvustavad oma eriala kolme minuti pikkuste liftikõnedega, valdkonna õppejõud esinevad miniloengutega ning toimuvad töötoad.

Ärimaailmas on liftikõne tuntud kui tulevase rahastaja jaoks mõeldud võimalikult lühike ja kokkuvõttev enda teenuste tutvustus – seega, nii pikk, et seda oleks võimalik teha ühe liftisõidu jooksul. «Nii saavad meie praegused magistrandid võimaluse «müüa» oma eriala võimalikele magistritudengitele ning veenda neid selles, miks nende eriala on oluline ja huvitav,» ütles sotsiaalteaduste valdkonna turundus- ja kommunikatsiooni peaspetsialist Gea Kääpa.

Peale liftikõnede esinevad valdkonna õppejõud miniloengutega. Näiteks räägib ühiskonnateaduste instituudi ajakirjanduse õppetooli praktilise ajakirjanduse assistent Signe Ivask sellest, kuidas jutustada lugu. Sotsiaalteaduste valdkonna dekaan Raul Eamets räägib aga tuleviku töökohtadest ja töötajatest. Päeva lõpetab vilistlaste vestlusring, kus valdkonna vilistlased tutvustavad oma tegemisi pärast magistriõpinguid.

Töötubades saab teada, kuidas valmistuda sisseastumisintervjuuks ning kuidas kirjutada motivatsioonikirja, mille esitamine on sisseastumistingimus mitmel magistrierialal. Samuti saab teada, milliseid eeliseid annab ingliskeelsel erialal õppimine ning millise eelise annab tulevikuks magistridiplom. Infopäeval saab ka instituutide esindajate käest küsida teavet sisseastumistingimuste kohta.

Sotsiaalteaduste valdkonna magistriõppe teabepäevale on oodatud kõik Tartu ülikooli ja teiste ülikoolide bakalaureusetudengid ning kõik teisedki, kes mõtlevad magistriõpingutele. Loomulikult on magistrantide etteasteid oodatud kuulama ka õppejõud ja õpingukaaslased.

Päeva juhib majandusteaduskonna vilistlane ja koolitaja Harald Lepisk. Teabepäev toimub 15. veebruaril kell 14–17 Sparki ettevõtluskeskuses (Narva mnt 3, Tartu).

Töötubadesse registreerumine ja lisateave: www.sotsiaalteadused.ut.ee/magistrioppe-infopaev

Jaga artiklit