TÜ kutsub kandideerima ingliskeelsetele õppekavadele

Uudis

Uuel õppeaastal on võimalik kandideerida kahekümnekahele ingliskeelsele õppekavale, kuhu oodatakse peale välistudengite õppima ka Eesti üliõpilasi. Tudengite valikuvõimalused täienesid sel aastal viie uue õppekava võrra.

Tartu ülikooli välisüliõpilaste vastuvõtu spetsialist Kaija Murasov rõhutas, et tänavu on ingliskeelsete magistriõppekavade kandideerimistähtaeg varasem, s.o 15. märts. Ingliskeelsetele bakalaureuseõppekavadele (sh arstiteadus) saab kandideerida 15. aprillini.

«Ingliskeelsete õppekavade rahvusvahelises konkurentsis on ka Eesti kandidaatidel oluline ennast kandideerimiseks hästi ette valmistada, eeskätt oma valikut ja plaane motivatsioonikirjas või muus kirjalikus töös põhjalikult selgitada,» ütles Murasov. Et anda kandidaatidele piisavalt aega, avas ülikool sisseastumise infosüsteemi SAIS avalduste esitamiseks tavapärasest varem – 6. veebruaril.

Murasov pööras tähelepanu ka sellele, et avalduse esitamise ajal ei pea eelnev haridustase olema lõpetatud, vaid õpingud kõrgkoolis või gümnaasiumis võivad lõppeda ka 2017. aasta juunis.

Tänavu on lisandunud viis uut magistriõppekava: linnastunud ühiskonna geoinformaatika, Euroopa keeled ja kultuurid, folkloristika ja pärandirakendused, haridustehnoloogia ning innovatsiooni ja tehnoloogia juhtimine.

Ingliskeelne õpe on parim võimalus saada rahvusvaheline õpikogemus Eestist lahkumata. Rahvusvahelise mõõtme annavad peale töökeeleks oleva inglise keele ka välisõppejõud ja eri riikidest pärit kaastudengid. Tartu ülikoolis õpib praegu 1300 rahvusvahelist tudengit enam kui 90 riigist. 

Jaga artiklit