TÜ muuseumid särasid aastaauhindade jagamisel

Uudis

Peaauhind toodi koju koguni neljas kategoorias: aasta muuseumihariduse edendaja, aasta koguhoidja, turunduse MuuSa ja aasta muinsuskaitsja muuseumi kategooriates.

Aasta muuseumihariduse edendaja auhind saadi Hullu Teadlase II teaduskonverents «Muld kui kuld» eest, aasta koguhoidja kategoorias valgesse saali loodud ülikooli kingituste avafondi «Kingitud hobuse suhu ei vaadata» eest, turunduse MuuSa leidliku turundusprojekti ning aasta muinsuskaitsja muuseumi kategoorias TÜ kultuurivara projekti juhtimise eest.

Ülikooli muuseumi direktori kohusetäitja Mairo Rääsk ütles, et nad on väga rõõmsad ja uhked selle üle, et nad paistsid oma tegevusega hariduskategooria tihedas konkurentsis silma ja pälvisid tunnustuse. Hullu Teadlase konverents «Muld kui kuld» keskendus keskkonnateemadele. Konverentsiga seotud uurimistöös osales 330 õpilast üle Eesti.

Eesti muuseumide aastaauhindade jagamisel oli ülikooli muuseum nomineeritud koguni seitsmes kategoorias. Tartu ülikooli loodusmuuseumi aasta alguses avatud uus püsinäitus «Maa. Elu. Lugu» oli esitatud Muuseumiroti auhinnale, mis antakse parimale uuele või renoveeritud muuseumile või uuendatud püsiväljapanekule.

2016. aastal jõudis Tartu ülikooli muuseumi erinevaid väljapanekuid, õppeprogramme, väljasõite ja üritusi külastama ligi 80 000 inimest. Kokku külastas 2016. aastal Tartu ülikooli muuseumi erinevaid hariduskavu üle 10 000 õpilase, kes said teadmisi rahvaste rändamisest, vanast Egiptusest, astronoomiast, vulkaanidest, Tartus tehtud teadusavastustest ja paljust muust.

Tartu ülikooli kingituste põhjal loodud avafond valge saali rõdul rõõmustab muuseumi külalisi alates maikuust. «Kuna toomkirikus toimunud remonditööde tõttu muutus ühe varasema kogude ruumi otstarve, siis otsustasime rajada teiste kaasaegsete muuseumide eeskujul esemete ümberpaigutamiseks avafondi. On suurepärane, et muuseumi alustala – koguhoidja – auhinna sellel aastal just meie muuseum pälvis,» märkis Rääsk.

Direktori kohusetäitja sõnul oli nende jaoks suur üllatus ja õnnestumine seegi, et muuseumil õnnestus aastaauhindade konkursil sedavõrd edukalt muuseumitöö erinevates valdkondades silma paista. «Peale muuseumihariduse ja koguhoidja auhindade on meil põhjust uhked olla ka näituse tegevuse, teaduse, muinsuskaitse, ürituste ja turunduse kategooriates pälvitud nominatsioonide üle, sest konkurents kõigis nendes valdkondades on väga kõrgetasemeline,» lisas ta.

Tartu ülikooli muuseum ootab kõiki huvilisi ajaloolises toomkirikus Toomemäel, Tartu tähetornis ja ülikooli peahoones asuvas kunstimuuseumis. Kõikide väljapanekute puhul on ka käesoleval aastal oodata põnevaid uuendusi, vahvaid sündmusi ning harivaid programme.

Jaga artiklit