E-kursus e-valitsemise mõjust tuleb taas

Uudis

Sel kevadsemestril saavad kõik huvitunud üliõpilased registreeruda täielikult e-kursusena peetavale ainele «Measuring the Impact of e-Government: Economic, Political and Social Outcomes».

Kursusel kasutatakse ainulaadseid suuremahulisi Eesti e-teenuste logifaile tegelike kasutusmustrite analüüsimiseks. Kursusel on kolm põhilist teemarühma: e-riigi alused, avalike e-teenuste mõju ning andmete visualiseerimine ja esitamine.

Peale TÜ õppejõudude kohtutakse loengutes ka e-riigi rakenduste valdkonna erinevate asjatundjatega, kes räägivad sellest, kuidas on Eesti e-riik üles ehitatud ja kuidas see toimib.

Peale loengute tuleb semestri jooksul ära teha ka kaheksa veebiseminari. Kursuse lõpuls tuleb koostada rühmatööna ühe e-teenuse mõju analüüs, ning kuigi kursus toimub inglise keeles, võib rühmatöö kirjutada ka eesti keeles.

Suurem osa tööst toimub Moodle’i keskkonnas. Sessioonõppe ja avatud ülikooli tudengid võivad soovi korral osaleda aines ka n-ö statsionaarses õppes. Oma sellekohasest soovist tuleb teada anda enne semestri algust.

Kursuse jooksul on võimalik osaleda ka väljasõidul Tallinna, kus külastatakse riigiameteid, kes tegelevad e-teenuste arendamisega iga päev.

Lisateave inglise keeles: anna.beitane [at] ut.ee.

Jaga artiklit