Ideelabor avab hooaja «Ideede rajuga»

Uudis

16. veebruaril toimub Dorpati konverentsikeskuses inspiratsiooniüritus «Ideede Raju», mis toob kolmandat korda semestri alguse puhul kokku sadu noori ja mitukümmend ettevõtjat, et mõelda üheskoos lennukaid lahendusi välja erinevate valdkondade murekohtadele.

«Ideede Raju» on maailmakohviku vormis toimuv üritus, mis tähendab, et osalejad jagunevad oma soovide põhjal teemalaudadesse, kus arutelusid juhivad tuntud ettevõtjad ning idufirmade maailmas kogenud mentorid, nende seas näiteks ESTCube’i, SportID ja Sprayprinteri eestvedajad.

Seekordse «Ideede Raju» peaesinejad on Eesti kõige kiiremini kasvava tarkvara- ning tootearendusfirma Mooncascade kaasasutaja Asko Seeba ning Ideelabori STARTER programmist välja kasvanud ja sel hooajal Ajujahi konkursil osalev Eda Vallimäe.

Inspiratsiooniüritusel leitakse erinevatele probleemidele uuenduslikke ja lennukaid lahendusi. «Peamine eesmärk on tuua ettevõtlus noortele lähemale ja julgustada neid ettevõtlusele. Osa võtma on oodatud kõik õppurid nii Tartu ülikoolist kui ka teistest õppeasutustest, teretulnud on ka välistudengid, sest suheldakse nii eesti kui ka inglise keeles,» ütles Ideelabori juht Maret Ahonen.

«Ideede Raju» on ühtlasi Ideelabori STARTER eelinkubatsiooniprogrammi avaüritus. STARTER-i käigus arendavad tudengid oma äriideed ühe semestri jooksul tegelikuks ärimudeliks. Seekordse «Ideede Raju» peaesineja Eda Vallimäe sõnul saab programmis oma idee algosakesteks lahti võtta, neid osakesi iga külje pealt analüüsida ning seeläbi oma ideed aina paremaks arendada.

STARTER-ist on välja kasvanud näiteks vahendustasuta üüripindasid vahendav Konku ja värbamisprotsessi interaktiivseks muutev HireHunt. Mõlemad on pärast programmi osalenud ka välismaistes arenguprogrammides ja saavutanud konkurssidel kõrgeid kohti.

Veebruarikuus algavasse Ideelabori STARTER programmi on oodatud mistahes valdkonna tudengid, kes soovivad oma ideele töötada välja praktilise rakenduse. 

Jaga artiklit

Märksõnad

ideede raju, ideelabor