Negavatt ootab tudengite projektiideid

Uudis

Täna käivitub neljandat hooaega keskkonnauuringute keskuse ellu kutsutud üliõpilastele suunatud energia- ja ressursikonkurss Negavatt. Oodatakse tudengite nutikaid projektiideid, mis aitavad vähendada ressursi- ja energiakulu nende ülikoolis või selle vahetus läheduses.

Keskkonnainvesteeringute keskuse arendusnõunik Kadi Mitt ütles, et Negavati eesmärk on tõsta energiasäästualast teadlikkust ja tekitada ülikoolides roheinnovatsiooni praktiliste lahenduste näol. «Energiasäästu seostatakse tihti elektri või soojuse kokkuhoiuga. Tegelikult on energiat võimalik säästa ka teistes valdkondades nagu transport, toit, riided või muud ressursid,» loetles Mitt.

Arendusnõuniku sõnul ei ole energiasääst kindlasti piiratud üksnes vahendite kokkuhoiuga, sest energiat saab säästa ka igapäevaseid tegemisi arukalt ümber korraldades. «Negavatile esitatava idee puhul võib tegu olla nii tehnoloogilise insenerlahendusega ülikooli energiasäästlikumaks muutmisel kui ka lihtsa, kuid nutika ideega tudengite tarbimisharjumusi ümber korraldades,» rääkis Mitt.

Esimesi ideid saavad üliõpilased esitada 3. veebruarist 3. märtsini. Pärast seda algab projektiideede testimine ning mais kuulutatakse välja võiduprojektid.

Jaga artiklit

Märksõnad

Negavatt