Geograafia teabepäev «Geograafia paneb paika»

Uudis

18. novembril toimub Eesti rahvusraamatukogus juba 11. geograafia ja geoinfosüsteemide teabepäev ehk GIS-päev.

Teabepäeval tutvustavad alates kell 10 rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis õpilased ja üliõpilased oma GIS-alaseid uurimustöid, esitletakse erinevate ettekannete näol GIS-i kasutamist koolis õppetöö efektiivsemaks muutmisel ning erinevate valdkondade spetsialistid räägivad, kuidas GIS-i vahendite abil andmeid koguda ja analüüsida.

GIS-päeva projektijuhi Kristjan Rea sõnul toimuvad lisaks ettekannetele õpetajatele ja teistele geograafiahuvilistele kaks praktilise suunitlusega GIS- ja kaarditarkvara kasutamise lühikoolitust. Väikeses konverentsisaalis on võimalik osa võtta töötoast «GIS-i kasutamine geograafia uurimis- ja loovtöödes» ning nautida ettekannete vaheaegadel näitust «Füüsiline kaart».

«Rahvusraamatukogu fuajees tutvustavad (õppe)asutused ja ettevõtted fuajees oma tarkvaralahendusi, andmekogusid, publikatsioone, kaarte jm. Lisaks toimub ka GIS-uurimistööde konkursi ja kaardivõistluse parimate tööde autasustamine,» rääkis Rea.

Tänavu tähistatakse lisaks GIS-päevale 16.–22. novembril ka geograafia nädalat, mille raames külastavad GIS-spetsialistid Eesti koole ning tutvustavad töötoa või loengu formaadis enda tööd.

GIS-päeva eesmärk on populariseerida geograafiat, geoinformaatikat, kartograafiat ja nendega tihedalt seotud keskkonna erialasid põhikooli ja gümnaasiumi õpilastele ning bakalaureusetasemel õppivatele üliõpilastele. Samuti loodetakse teabepäeva abil tõsta geograafiaõpetajate teadlikkust GIS-idest ja toetada neid õpilastes geoinformaatika, kartograafia ja geograafia erialade vastu huvi äratamisel.

GIS-päev on kõigile huvilistele tasuta, osavõtust saab teada anda kuni 16. novembrini aadressil www.gispaev.ee/gis-paev-2015/registreerimine.

Jaga artiklit

Märksõnad

geograafia