Selgusid akadeemiliste töötajate esindajad valdkonna nõukogudes

Uudis

Oktoobri lõpus selgusid akadeemiliste töötajate esindajad valdkonna nõukogudes. Esindajad valiti kolmeks aastaks ning nende volitused algavad 1. jaanuarist 2016, mil jõustub Tartu ülikooli uus valdkondlik struktuur.

Valdkonna nõukogud on 25-liikmelised. Nõukogusse kuuluvad dekaan nõukogu esimehena, valdkonda kuuluvate instituutide juhid ja kolledžite direktorid, viis üliõpilaste esindajat, kolm nõukogu enda nimetatud liiget ning valdkonna akadeemiliste töötajate valitud esindajad.

Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas käis valimas 49,2% valimisõiguslikest töötajatest. Valimiste tulemusel alustavad akadeemiliste töötajate esindajatena tööd Tõnu-Andrus Tannberg (ajaloo ja arheoloogia instituut), Liina Lindström ja Birute Klaas-Lang (eesti ja üldkeeleteaduse instituut), Elin Sütiste (filosoofia ja semiootika instituut), Liina Lukas (kultuuriteaduste ja kunstide instituut), Tanel Lepsoo (maailma keelte ja kultuuride kolledž), Ave Matsin ja Garmen Tabor (Viljandi kultuuriakadeemia) ning Urmas Nõmmik (usuteaduskond).

Sotsiaalteaduste valdkonnas käis valimas 52,3% valimisõiguslikest töötajatest. Akadeemiliste töötajate esindajatena alustavad tööd Irene Kull (õigusteaduskond), Toomas Haldma (majandusteaduskond), Triin Vihalemm (ühiskonnateaduste instituut), Margus Pedaste (haridusteaduste instituut), Kairi Kreegipuu (psühholoogia instituut), Piret Ehin (Johan Skytte poliitikauuringute instituut), Olga Burdakova (Narva kolledž) ning Arvi Kuura (Pärnu kolledž).

Meditsiiniteaduste valdkonnas käis valimas 62% valimisõiguslikest töötajatest. Valimiste tulemusel alustavad akadeemiliste töötajate esindajatena tööd MihkeI Zilmer, Allen Kaasik ja Sulev Kõks (bio- ja siirdemeditsiini instituut), Urmas Lepner ja Külli Kingo (kliinilise meditsiini instituut), Priit Kaasik ja Jarek Mäestu (sporditeaduste ja füsioteraapia instituut), Jyrki Heinämäki (farmaatsia instituut), Ülle Voog-Oras (hambaarstiteaduste instituut) ning Ruth Kalda (peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituut).

Loodus- ja täppisteaduste valdkonnas käis valimas 49,8% valimisõiguslikest töötajatest. Akadeemiliste töötajate esindajatena alustavad tööd Eero Vainikko (arvutiteaduse instituut), Georg Martin (Eesti mereinstituut), Teet Örd (füüsika instituut), Koit Herodes (keemia instituut), Valdis Laan (matemaatika ja statistika instituut), Maia Kivisaar (molekulaar- ja rakubioloogia instituut), Alvo Aabloo (tehnoloogia instituut) ning Raivo Mänd (ökoloogia ja maateaduste instituut).

Jaga artiklit

Märksõnad

ülikool