November 2017, nr 10
Märksõnad: 

Instari uuringu põhjal on Tartu ülikool Eesti üliõpilaste seas mainekas tööandja, asudes üldpingereas 17. kohal. Humanitaarerialade tudengid paigutasid Tartu ülikooli lausa neljandale kohale.

Tavapäraselt on nimekirja tipus IT-valdkonna ettevõtted, kuid mõne ministeeriumi ja ERR-i kõrval mahtus esikahekümnesse avaliku sektori asutustest ka Tartu ülikool.

November 2016, nr 10
FOTO: Erakogu
Oma suve veetis Kertu Dublinis Eesti Vabariigi Suursaatkonnas ning see oli tema jaoks põnev kogemus. Peale töötamise püüdis Kertu avastada Iirimaad nii palju kui võimalik.

Kertu Tenso lõpetas eelmisel kevadel Tartu ülikoolis riigiteaduste eriala cum laude ja omandab nüüd magistrikraadi inimõiguste ja humanitaaralal mainekas Pariisi ülikoolis. Oma elust ja õpingutest moepealinnas rääkis neiu ka meile lähemalt.

Kertu mäletab, et 14-aastasena uuris ta ülikoolide kodulehekülgi ning leidis Tartu ülikoolist rahvusvaheliste suhete eriala. Ta ütles emale, et läheb seda õppima, ja nii ta tegigi.

Oktoober 2016, nr 9
FOTO: Lisanne Koppel
Nooed naudivad Tartus oldud aega väga, sest tegevusi on siin igale maitsele.

Kui muidu lähevad tudengid semestriks-kaheks mõnda välismaa ülikooli õppima, siis neli Narva kolledži tudengit tulid sel sügisel hoopis Tartusse tudeerima.  

Oktoober 2016, nr 9
FOTO: Erakogu
Kadi Steinberg

Tänavu möödub põlevkivi kaevandamise algusest Eestis 100 aastat. Nende aastatega on Eestist kujunenud juhtiv põlevkivialane pädevuskeskus kogu maailmas. Seda kõike tänu pikaajalisele koostööle, kus on läbi põimunud meie sajandipikkune põlevkivi kasutamise ning põlevkivi teaduspõhise uurimise kogemus. Seega võime eriliselt liialdamata väita, et koostöö Eesti Energia ja tema eelkäijate ning Tartu ülikooli vahel on kestnud juba 100 aastat.

November 2015, nr 10
Märksõnad: 

Oktoobri lõpus selgusid akadeemiliste töötajate esindajad valdkonna nõukogudes. Esindajad valiti kolmeks aastaks ning nende volitused algavad 1. jaanuarist 2016, mil jõustub Tartu ülikooli uus valdkondlik struktuur.

Valdkonna nõukogud on 25-liikmelised. Nõukogusse kuuluvad dekaan nõukogu esimehena, valdkonda kuuluvate instituutide juhid ja kolledžite direktorid, viis üliõpilaste esindajat, kolm nõukogu enda nimetatud liiget ning valdkonna akadeemiliste töötajate valitud esindajad.

Veebruar 2015, nr 2
FOTO: Andres Tennus
Tudengid TÜ peahoone ees.

Mullu võeti vastu ülikooli uus põhikiri, endiselt on päevakorral ka arengukava ja õppekavade reform. Mida arvavad muutustest ülikoolis tudengiesindajad?

Veebruar 2015, nr 2
FOTO: Andres Tennus
Anzori Barkalaja

Ma alustasin seda kirjatükki, mida siin UT kaante vahel loete, kolm korda. Iga kord erineva lähenemisnurgaga, et püüda jõuda selle asja tuumani, mis mind juba tükk aega naha alt kratsima sunnib. Millegipärast on mul tunne, et see pole pelgalt isiklik probleem, sestap vajabki jagamist.

September 2014, nr 8
FOTO: Andres Tennus

Alanud on uus kooliaasta ja ülikoolis toimuvad suured muutused, kuid üks asi ei muutu kunagi.

Aprill 2014, nr 4
FOTO: Andres Tennus
Töörahulolu määravateks teguriteks on nii ümbruskond, kolleegid kui ka töövahendid.

Palk ja juhtimispraktika on töökeskkonna küsitluse järgi jätkuvalt teemad, milles on ülikoolis arenguruumi.

Oktoober 2013, nr 9
FOTO: TÜ ajaloo muuseum
Uus anatoomikum 1956. aastal.
Märksõnad: 

Jah, mis maja see on? Vaid 80 aastat vanast anatoomikumist noorem, ehitatud arstiteaduskonna tarbeks ja täitnud seda ülesannet kuni 1999. aastani. 5. septembril taasavatud renoveeritud hoone on nüüd sotsiaal- ja haridusteaduskonna psühholoogia instituudi ja haridusteaduste instituudi eripedagoogika osakonna kasutuses. Kas sisu muutudes võib muutuda ka maja ajalooline nimi?

Vana väärikas nimi

Lehed

Telli voog RSS - ülikool
Telli voog RSS - ülikool