ERR Novaator korraldab doktorantidele kaks konkurssi

Uudis

Tartu ülikooli ja Eesti rahvusringhäälingu ühine teadusportaal ERR Novaator kuulutas välja kaks konkurssi, kuhu oodatakse doktorantide videoloenguid ja populaarteaduslikke artikleid.

Konkursside korraldaja, ERR Novaatori toimetaja Katre Tatriku sõnul on konkursside eesmärk suurendada praeguste noorteadlaste valmisolekut ja motivatsiooni teadust populariseerida.

«Ma nõustun selle arvamusega, et ükski teadustöö ei ole päriselt lõpetatud enne kui selle tulemusi on ühiskonnaga jagatud,» viitas Tatrik.

Kolme minuti loengute konkursi jaoks on vaja videosse võtta haarav ja selge kokkuvõte oma doktoritööst. Konkursi kuus võiduloengut pääsevad ETV eetrisse ning jäävad järelevaadatavaks veebis.

Teadusajakirjanik ja kolme minuti loengute eestvedaja Margus Maidla on öelnud, et teaduse populariseerimise oskus ei teki iseenesest. Selleks on vajalik järjekindel ja strateegiline koolitus.

Kolme minuti pikkuse loenguga suudab keskmine jutuvestja öelda umbes 370–380 sõna. See tähendab, et loengu tekst võiks olla umbes 3000 tähemärgi pikkune ja mahtuda ühele A4 leheküljele.

Lühiloengute konkursiga luuakse konkreetne võimalus ja tingimused noortele teadlastele oma haridustegevuse tutvustamiseks. Võimalikult laia sihtgrupi haaramiseks on kaasatud ka ERR-i haridussaadete toimetus.

Kolme parima video autorid esindavad Tartu ülikooli ning tutvustavad oma teadusvaldkonda üle-eestilise konkursi finaalis 25. septembril Eesti teaduste akadeemias üleeuroopalisel Teadlaste Ööl.

Linke videotele oodatakse hiljemalt 18. septembriks aadressile novaator [at] ut.ee. Kirja teemaks märgi «3-minuti video». Konkursi auhinnafond on 3000 eurot, mille jagamise otsustab TÜ turundus- ja kommunikatsiooniosakond 30. septembriks.

Populaarteaduslike artiklite konkursi eesmärk on tutvustada dokorantide teadustööd laiemalt. Selleks tuleb oma doktoritööst kirjutada populaarteaduslik artikkel teemal «Kuidas minu teadus maailma paremaks muudab?» ja saata see hiljemalt 30. septembriks aadressile novaator [at] ut.ee.

Konkursi žürii valib neljast teadusvaldkonnast – humaniora, medicina, realia et naturalia ja socialia – kolm parimat artiklit. Iga valdkonna parima artikli autorit auhinnatakse 400 euroga.

Iga valdkonna teist ja kolmandat kohta premeeritakse raamatuga «Teaduse tegijad», Höflingeri maalitud Tartu ülikooli pildiga portselankruusi ja ülikooli šokolaadiga.

Konkursi žürii teeb oma otsuse 15. oktoobriks, mille järel võetakse võitjatega ühendust. Parimad artiklid avaldatakse ERR-i ja TÜ ühises teadusuudiste portaalis ERR Novaator ja Tartu ülikooli ajakirjas Universitas Tartuensis.

Lisateavet konkursi kohta saab küsida ERR Novaatori toimetajalt Katre Tatrikult (tel 737 6566, 515 1859; e-post katre.tatrik [at] ut.ee).

Jaga artiklit

Märksõnad

konkurss, noorteadlane