Tartusse toob siinne vaim ja hea haridus

Aktuaalne

Sel aastal toob Tartu vaim ja alma mater tudengilinna ligi 3800 uut tudengit. UT ajakiri küsis Eesti eri paigust tulnud värsketelt üliõpilastelt, mida nad enim ootavad ja miks just Tartu oma õppimispaigaks valisid.

 

Kristiina Käsn

Kristiina Käsn

hambaarstiteadus

Käina gümnaasium 

Kuna olen pidanud aastaid ortodondi juures käima, siis tundus see eriala põnev ja annab mulle võimaluse aidata teisigi, kel on hammastega probleeme. Mulle oli valik selge: kui saan Tartu ülikooli sisse, siis tulen kindlasti siia õppima. Kuna ma Hiiumaalt pärit ja minuga ei tule Tartusse kaasa ühtegi sõpra, kellega oleks võinud koos korteri üürida, siis jäi valik ühiselamu peale. Kõige rohkem ootan ülikoolis õppimiselt uusi tutvusi ja väljakutseid.

Magnus Kaldjärv

arstiteadus

Magnus Kaldjärv

Saaremaa ühisgümnaasium

Mulle on alati sobinud rohkem reaalained, eriti bioloogia ja teised loodusteadused, ning ma soovisin, et õpitul ja edasisel tegevusel oleks mingi nähtavam praktiline väljund. Samuti on minus osa maailmaparandajat ja usku endasse ning seetõttu tundus arstiteaduse eriala mulle sobiv. Tartu linn on mulle aja jooksul meeldima hakanud ja ülikooli minek tundus loogiline samm, seepärast valisingi Tartu ülikooli. Ülikoolilt ootan peale targaks saamise ja eriala omandamise ka uusi tutvusi ja seda, et igav ei hakkaks.

Mihkel Vallap

informaatika

Mihkel Vallap

Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasium

Valisin informaatika eriala seepärast, et programmeerimine ja arvutitega töötamine on mind alati huvitanud. Tartu ülikooli valisin eelkõige seetõttu, et tundsin, et elaksin parema meelega Tartus kui Tallinnas. Sisseastumise aeg ei olnud minu jaoks närviline, sest olin kindel, et saan soovitud erialale sisse. Kuna ma jäin ühiselamutesse registreerimisega hiljaks, siis hakkan elama korteris. Ülikoolis õppimiselt ootangi kõige enam huvitavate õppeainete avastamist.

Marite Sild

Skandinaavia keeled ja kultuurid

Marite Sild

Paide ühisgümnaasium

Mul on suur huvi rootsi keele ja kultuuri vastu, nii valisingi selle eriala, et Rootsi kohta rohkem teada. Tartu ülikooli valisin väga hea maine ja asukoha pärast, kuid valikus olid ka Tartu tervishoiu kõrgkool ja Eesti maaülikool. Sisseastumise aeg oli minu jaoks üsna närviline. Vaatasin pidevalt SAIS-ist, kui palju kandideeriti ja pabistasin veidi sisseastumiseksamite pärast. Ülikoolis õppimiselt ootan enim meeldivat õppekeskkonda ja huvitavaid loenguid. Elama hakkan korteris, kus on üks tuba välja üüritud, sest esialgu olin ühiselamu kandideerijate järjekorras 600. kohal ning kartsin, et ei saagi sinna.  

Georg Kuusik

õigusteadus

Georg Kuusik

Tallinna inglise kolledž

Õigusteaduse valisin seepärast, et mulle meeldib väidelda, ja ma leian, et õigus annab mulle mitmekülgse hariduse ning võimaldab tulevikus tegeleda paljude eri valdkondadega. Tartu ülikooli valisin, sest tegu on kahtlemata parima juuraharidust andva ülikooliga Eestis ning välismaale ei soovinud ma kohe minna. Samas on mul plaan millalgi ka vahetusüliõpilasena õppida. Kõige rohkem ootan uusi teadmisi, kogemusi ja tutvusi. Peale selle ootan kindlasti võimalusi õpitut praktikas rakendada. Elama hakkan ühiselamus, sest see oli kõige lihtsam ja kiirem lahendus.

Lisanne Meristo

füsioteraapia

Lisanne Meristo

Hugo Treffneri gümnaasium

Füsioteraapia valisin seepärast, et olen aastaid joogaga tegelenud, ja mõtlesin, et just see eriala aitab mul toetada oma huvi jooga vastu. Peale selle saab minu arvates joogat ja füsioteraapiat üsna kergelt ühendada. Füsioteraapia tundus huvitav ka oma praktilisuse poolest, sest õpitud oskusi saab kindlasti igapäevaelus kas või pereliikmeid aidates kasutada. Kuna mul ei olnud soovi välismaale minna ja Eestis olevatest ülikoolidest on Tartu ülikool kõige mainekam, siis tundus see minu jaoks igati loogiline valik. Veidi mõtlesin ka tervishoiu kõrgkooli peale, kuid otsustasin siiski TÜ kasuks. Kuna mind võeti vastu rahvusvahelisel filosoofiaolümpiaadil osalemise pärast, ei olnud sisseastumine minu jaoks närviline.

Anri Lihhodejevski

füüsika

Jõhvi gümnaasium

Anri Lihhodojevski

Kui eriala valima hakkasin, klõpsasin Tartu ülikooli kodulehel lahti kõik erialad, mis vähegi huvitavad tundusid. Ausalt öeldes ei olnud see nimekiri väga pikk ning lõpuks jäi valik füüsika ja materjaliteaduse vahele. Paljude jaoks ei ole need esmapilgul kindlasti põnevad erialad, aga mind tõmbas nende poole eelkõige see, et need uurivad maailma ja reaalsuse n-ö hammasrattaid. Mind on teadus alati huvitanud ja mõtlesin, et kui see, mida ma juba tean, on hämmastav, siis kui uskumatu võib veel olla see, millest ma kuulnudki pole. Tartu ülikooli valisin, sest see on kuuldavasti parim koht, kus loodusteadusi õppida. Sisseastumise aeg oli pingeline akadeemilise testi lävendi ületamise pärast, sest teadsin, et tegin mõned lollid vead, ja olin seepärast enda peale üsna vihane. Aga kui nägin tulemusi, hajusid kõik mured. Kõige rohkem ootan ülikoolilt põnevaid teadmisi, huvitavaid tuttavaid ja häid mälestusi.Jõhvi gümnaasium

Toomas Tuul

arvutitehnika

Toomas Tuul

Vastseliina gümnaasium

Olen viimase aasta jooksul hakanud mõistma ja märkama tehnoloogia üha kasvavat mõju inimesele. Eriti paelub mind tehisintellekti areng, mida pean praegu inimkonna jaoks kõige tähtsamaks küsimuseks. Arvutitehnika eriala õppides on mul võimalus anda panus tehnoloogia vastutustundlikku arendamisse. Tartu ülikool on olnud mulle eriti ahvatlev linna enda tõttu. Eemalt tulnuna olen langenud Tartu vaimu kütkesse, millesse ma varem ei uskunud. Mulle meeldib ka Tartu tudengite eristaatus, sest millegi veidra peale saavad inimesed ikka pomiseda: «Ta on ju tudeng...». Elama hakkan Narva mnt 89 ühiselamus, mida kutsutakse hellitavalt Mordoriks. Sinna viib mind soov kogeda tudengielu, aga ka soodne elamispind. Eelkõige ootan ülikoolilt enesearengut, tahan õppida palju ning hindan kõrgelt kontakte ja suhteid, mida kõrgkool luua laseb.

Merilyn Säde

UT toimetaja 2014–2016

Jaga artiklit

Märksõnad

üliõpilased