Rektor Toomas Asserile pani ametiraha kaela president Kersti Kaljulaid.
FOTO: Andres Tennus

Uus rektor andis ametivande

Uudis

Tartu Ülikooli rektoriks valitud professor Toomas Asser andis 24. augustil nõukogu ja senati avatud istungil ametivande. Ülikooli aulas toimunud inauguratsioonitseremoonial andis rektorile ametiraha üle president Kersti Kaljulaid.

Rektorina lubas Asser seista selle eest, et ülikooli inimesi väärtustataks, ülikooli juhitaks targalt ja ülikooli mõjukus Eesti arengu eestvedajana kasvaks veelgi.

«Oma edaspidises töös rektorina tahan ma järgida mõttetera, mis on isiklikul kogemusel kinnitust saanud: «Chirurgus mente prius et oculis agat, quem armata manu» – «Kirurg toimigu pigem mõistuse ja silmadega kui relvastatud käega (skalpelliga)». Ka rektorina tõotan olla rektor teie kõigi jaoks, üliõpilased, doktorandid, õppejõud, teadustöötajad ja tugitöötajad,» ütles rektor oma inauguratsioonikõnes.

Neurokirurgia professor Toomas Asser valiti rektoriks tänavu 26. aprillil. Tema ametiaeg algas 1. augustil ja see kestab viis aastat.

Vaata ka UT TV salvestust inauguratsioonitseremooniast:

Märksõnad

president, rektor