September 2018, nr 8
FOTO: Andres Tennus
Ühisklassi (HCP 36,1–54) parimaks tunnistati Tartu Ülikooli teadusprorektor Kristjan Vassil.
Märksõnad: 

26. augustil peeti Otepää golfikeskuses kaheksas Tartu Ülikooli rektori karika turniir, kus sel korral osales 96 mängijat, mis on turniiride senine rekord. Osaleda soovijaid oli rohkemgi, ent võistlusjuhendis oli lubatud just nii palju võistluskohti.

Koos kaks päeva varem ametivande andnud rektor Toomas Asseriga astusid võistlustulle paljud tuntud ühiskonnategelased ja TÜ silmapaistvad vilistlased.

September 2018, nr 8
FOTO: Andres Tennus
Rektor Toomas Asserile pani ametiraha kaela president Kersti Kaljulaid.
Märksõnad: 

Tartu Ülikooli rektoriks valitud professor Toomas Asser andis 24. augustil nõukogu ja senati avatud istungil ametivande. Ülikooli aulas toimunud inauguratsioonitseremoonial andis rektorile ametiraha üle president Kersti Kaljulaid.

Rektorina lubas Asser seista selle eest, et ülikooli inimesi väärtustataks, ülikooli juhitaks targalt ja ülikooli mõjukus Eesti arengu eestvedajana kasvaks veelgi.

Juuli 2018, nr 7
FOTO: Pixabay
Märksõnad: 

26. augustil toimub Otepää golfikeskuses kaheksas Tartu Ülikooli rektori karikavõistluste golfiturniir, kus individuaalses ja võistkondlikus arvestuses mängitakse 18 rajal.

Ligikaudne ajakava

10.30  registreerimise avamine

12.30  avakõne ja võistlusreeglite ülevaade

13.00  ühisstart

15.00  golfidemo

17.30  saunaskäik

19.00  autasustamine ja õhtusöök

Jaanuar 2018, nr 1
FOTO: Andres Tennus
Märksõnad: 

Rektoraadi üksmeelne otsus erakorralisel koosolekul oli teha senatile ettepanek määrata rektori kohusetäitjaks professor Tõnu Lehtsaar, kes täitis seni Tartu ülikooli töötajate nõustaja ja kaplani rolli.

Professor Tõnu Lehtsaar on näidanud end ülikooli tasakaaluka juhina, olles rektori kohusetäitja ka 2007. aastal. Tartu ülikooli põhikiri võimaldab määrata rektori kohusetäitja kuni üheks aastaks.

Senat valis erakorralisel istungil ühehäälselt rektori kohusetäitjaks professor Tõnu Lehtsaare.

Märts 2017, nr 3
FOTO: Andres Tennus

Millised on teie valimisplatvormi olulisemad põhimõtted?

Märts 2017, nr 3

UT ajakiri uuris rektorikandidaatidelt Volli Kalmult ja Margit Sutropilt, missugused on nende valimisplatvormide olulisemad põhimõtted ja lubadused, ning millele tuleks ülikoolis varasemast enam tähelepanu pöörata.

Oktoober 2015, nr 9
Illustratsioon: TÜÜE
Üliõpilaste kõrval küsis rektorilt küsimuse ka ülikooli maskott Sammas Paul. Volli Kalm soovis Paulile edu, et ta tegutseks tõelise seitsmenda sambana ja aitaks ülikooli edule kaasa.
Märksõnad: 

Üliõpilasesinduse algatusel toimus Facebookis online-intervjuu rektor Volli Kalmuga.

Jaanuar 2014, nr 1
FOTO: Elmar Kald
Professor Henrik Koppeli (esireas vasakult teine) 80. sünnipäeva tähistamine.
Märksõnad: 

Nii kutsutud Eesti ülikooli esimest rektorit Henrik Koppelit (1863–1944), kelle sünnist möödus 29. detsembril 150 aastat.

Professor Johan Kõpp, Koppeli-aegne prorektor ja tema järel rektoriks valitu, on kirjutanud, et sellel tugeval tammel Eesti avaliku elu metsas oli sitkust ja järeleandmata kindlust, kes raskes tormiski rahulikuks jäänud. Tamm küll, aga miks määras Eesti Vabariigi valitsus 1920. aastal verivärske ülikooli rektoriks ikkagi juba 57-aastase Henrik Koppeli?

Enne rektoriaega

Telli voog RSS - rektor
Telli voog RSS - rektor