Jaanuar 2018, nr 1
FOTO: Andres Tennus
Märksõnad: 

Rektoraadi üksmeelne otsus erakorralisel koosolekul oli teha senatile ettepanek määrata rektori kohusetäitjaks professor Tõnu Lehtsaar, kes täitis seni Tartu ülikooli töötajate nõustaja ja kaplani rolli.

Professor Tõnu Lehtsaar on näidanud end ülikooli tasakaaluka juhina, olles rektori kohusetäitja ka 2007. aastal. Tartu ülikooli põhikiri võimaldab määrata rektori kohusetäitja kuni üheks aastaks.

Senat valis erakorralisel istungil ühehäälselt rektori kohusetäitjaks professor Tõnu Lehtsaare.

Märts 2017, nr 3
FOTO: Andres Tennus

Millised on teie valimisplatvormi olulisemad põhimõtted?

Märts 2017, nr 3

UT ajakiri uuris rektorikandidaatidelt Volli Kalmult ja Margit Sutropilt, missugused on nende valimisplatvormide olulisemad põhimõtted ja lubadused, ning millele tuleks ülikoolis varasemast enam tähelepanu pöörata.

Oktoober 2015, nr 9
Illustratsioon: TÜÜE
Üliõpilaste kõrval küsis rektorilt küsimuse ka ülikooli maskott Sammas Paul. Volli Kalm soovis Paulile edu, et ta tegutseks tõelise seitsmenda sambana ja aitaks ülikooli edule kaasa.
Märksõnad: 

Üliõpilasesinduse algatusel toimus Facebookis online-intervjuu rektor Volli Kalmuga.

Jaanuar 2014, nr 1
FOTO: Elmar Kald
Professor Henrik Koppeli (esireas vasakult teine) 80. sünnipäeva tähistamine.
Märksõnad: 

Nii kutsutud Eesti ülikooli esimest rektorit Henrik Koppelit (1863–1944), kelle sünnist möödus 29. detsembril 150 aastat.

Professor Johan Kõpp, Koppeli-aegne prorektor ja tema järel rektoriks valitu, on kirjutanud, et sellel tugeval tammel Eesti avaliku elu metsas oli sitkust ja järeleandmata kindlust, kes raskes tormiski rahulikuks jäänud. Tamm küll, aga miks määras Eesti Vabariigi valitsus 1920. aastal verivärske ülikooli rektoriks ikkagi juba 57-aastase Henrik Koppeli?

Enne rektoriaega

Telli voog RSS - rektor
Telli voog RSS - rektor