Digiprügi koristamine aitab muuta seadmed kiiremaks ning teeb info leidmise ja jagamise lihtsamaks.
Illustratsioon: Dall*E/Tartu Ülikool

Ülikoolis on digikoristusnädal

Uudis

Ülikool kutsub 22.–26. jaanuarini iga päev kulutama vähemalt 30 minutit oma digiprügist vabanemisele, et teha väikseid, kuid tulemuslikke samme kestlikuma digielu poole.

Digikoristusnädalast oodatakse osa võtma kõiki ülikoolipere liikmeid. Nende osalejate vahel, kes registreerivad end veebivormi kaudu, loositakse iga päev välja auhindu ülikooli meenepoest.

22. jaanuaril kutsutakse üles korrastama oma arvuti ja dokumendid ning 23. jaanuaril nutiseade, 24. jaanuari päevateema on loobumine üleliigsest tehnikast, 25. jaanuaril e-postkasti ja pilveteenuste korrastamine ning 26. jaanuaril kõigi teiste keskkondade ülevaatus.

Digikoristus aitab vabastada nutiseadmete salvestusruumi ja muuta seadmed kiiremaks, tänu millele saab neid kauem kasutada. Failide ja andmete korrastamisel läheb info leidmine ja jagamine lihtsamaks ning paraneb pilveteenuste kasutamise turvalisus. Peale selle aitab digiprügi kustutamine vähendada CO2-jälge ja seega hoida keskkonda.

Tartu Ülikoolis korraldatakse digikoristusnädalat neljandat korda. 26. jaanuaril toimub Telia Eesti AS-i eestvedamisel ka üle-eestiline digitaalne koristuspäev, mille kohta saab lisateavet Telia kodulehelt.

Rohkem infot on ülikooli kodulehel ja digikoristusnädala Facebooki ürituse lehel.

Universitas Tartuensis

Jaga artiklit