Solaride on Tartu Ülikooli üliõpilaste initsiatiivil alguse saanud haridus- ja koostööprojekt, mille käigus ehitati Baltikumi esimene päikeseauto.
FOTO: Solaride

Eesti päikeseauto sai maailmameistrivõistlusel kolmanda koha

Uudis

Eesti päikeseautokoondis Solaride tuli oktoobri lõpus Austraalias toimunud päikeseautode maailmameistrivõistlusel Bridgestone World Solar Challenge kolmandaks ja pälvis eripreemia parima tulemuse eest tehnilisel ülevaatusel.

Solaride võistles cruiser-klassis, kus oli kokku kaheksa tiimi. Neljandal võistluspäeval langesid kõik selle klassi meeskonnad keeruliste ilmastikuolude ja temperatuurist tingitud väiksema laadimisvõimsuse tõttu konkurentsist välja. Nii ei jõudnud ükski cruiser-klassi autodest järgmisesse kontrollpunkti ja neid tuli treileriga vedada.

Et lisalaadimist vajasid kõik selle klassi tiimide autod, otsustati punkte arvestada esimese tervikuna läbitud etapi põhjal. Seega oli Solaride konkurentsis tagasi ja sõitis ennast kokkuvõttes kolmandale kohale. Maailmameistri tiitli sai tiim Sunswift Racing Austraaliast ja teise koha Minnesota Ülikooli meeskond.

Solaride on Tartu Ülikooli üliõpilaste initsiatiivil alguse saanud haridus- ja koostööprojekt, mille käigus ehitati Baltikumi esimene päikeseauto. Projekti suurtoetajad on Tartu Ülikool ja Tallinna Tehnikaülikool.

Universitas Tartuensis

Jaga artiklit