Delta trendipäeval on fookuses tehisaru

Uudis

13. novembril toimub tänavune Delta trendipäev „Tehisaru: kas ülepaisutatud teema, tehnoloogiline revolutsioon või tavapärane innovatsioon?“.

Kuidas mõjutab tehisintellekt ettevõtlusmaailma ja ärimudeleid? Millised on tehisaru tehnilised, eetilised ja sotsiaal-majanduslikud aspektid? Kuidas sobitub kiire ja värvikas tehisintellekt inimloovuse maailma ning milline on valitsuste lähenemine tehisintellektiga seotud õigusaktidele? Neil teemadel tuleb juttu Delta trendipäeva neljas teemaplokis.

TÜ majandusteaduskonna külalisprofessor Ott Pärna märkis, et tõenäoliselt ei ole praegu maailmas tehisarust suuremat trendi. „Me elame tehisintellekti revolutsiooni ajastul. ChatGPT, Midjourney jt tööriistade abil on tehisaru nüüd paljude inimeste jaoks igapäeva osa. Küsime arutelupäeval, kuhu see trend välja viib ja milline on tulevik,“ ütles Pärna.

Ta tõdes, et inimkonna ajaloos on revolutsioonid olnud sageli epohhiloovate muutuste eellood, tuues kaasa täiesti uue ühiskonnakorralduse. „Üks selline otsustav hetk oli tööstusrevolutsioon, kui täiesti uudsed tehnoloogiad muutsid töö olemust ja ühiskondlikku hierarhiat.“

TÜ teadus- ja innovatsioonipoliitika professor Kadri Ukrainski lisas, et käsitsitöö asendumine masinatega muutis tööstusharude ja riikide arengut ning selle käigus oli nii võitjaid kui ka kaotajaid. Kaasaegse tehisaru ajastu lävel seistes võime tunda saada samasugust raputust.

Tehisaru koos veel tekkivate tehnoloogiatega on Ukrainski sõnul meid kõiki puudutavate elumuutuste keskmes ning dikteerib selle revolutsiooni kiirust ja suunda. Ta rõhutas, et lähitulevikus seab tööstusharude ja ühiskondlike normide ümberkujundamine inimkonna ette keerulisi ülesandeid, mis vajavad lahendust.

Delta trendipäeval käsitlevad tehisaruga seotud aspekte teadlased ja ettevõtjad üle maailma, teiste seas Oxfordi Ülikooli vanemteadur Alex Connock, Toronto Ülikooli professor Ajay Agrawal, Cambridge’i Ülikooliga seotud investor ja tehisaru asjatundja Jaan Tallinn, TÜ polümeersete materjalide tehnoloogia professor Alvo Aabloo, Euroopa Liidu ühtse patendiameti, Bolti, Pipedrive’i ja Telia eksperdid.

Rahvusvahelist üritust korraldab TÜ majandusteaduskond. Tutvu kavaga ürituse veebilehel ning vaata üritust Facebookist, Worksupist või TÜ Delta keskuses kohapeal.

Universitas Tartuensis

Jaga artiklit