Harry Huge koos «Network Globally, Act Locally» osalejatega.
FOTO: erakogu

Ülikool sai toetajatelt 50 000 dollarit

Uudis

Hiljuti allkirjastati Harry ja Reba Huge’i sihtasutuse ja ülikooli vahel leping, millega toetatakse 50 000 dollariga ettevõtlike üliõpilaste teaduspõhiste äriideede arendamist ja elluviimist Vega fondis.

Harry ja Reba Huge’i sihtasutus on toetanud TÜ üliõpilaste ja õppejõudude vahelist mobiilsust Nebraska Wesleyani ülikooli ja Charlestoni kolledžiga juba kümme aastat. Viimasel kahel aastal on sihtasutus panustanud ka üliõpilaste ettevõtlikkuse arendamisse.

TÜ arendusprorektor Erik Puura ütles, et tänu täiendavale sponsorlusele õnnestub Tartu ülikoolil anda 2017. aastal tõuge vähemalt viiele uuele ettevõtlusideele. Peale selle on Harry ja Reba Huge’i sihtasutuse esindajad ka konkursside žüriis ja aitavad kaasa kontaktide loomisele investoritega Ameerika Ühendriikidest.

«On tõsiselt hea meel, et Harry Huge, kes sai 2006. aastal Maarjamaa Risti teenetemärgi Eesti iseseisvumisele kaasaaitamise eest, jätkab suuremeelselt meie arengu toetamist meie jaoks olulistes arenguvaldkondades,» lisas Puura.

Kahel möödunud aastal on Harry ja Reba Huge’i sihtasutus toetanud TÜ ettevõtlike noorte osalemist programmis «Network Globally, Act Locally», mille raames arendavad uuenduslike mõtetega kohalikud ja USA üliõpilased oma äriideid nii Eestis kui ka Ameerika Ühendriikides.

Tänavu osalesid programmis äri- ja projektiideede konkursi «Kaleidoskoop» võitjad, vahendustasuta üürikuulutuste lehe Konku loojad, parkimishaldamise tarkvara arendanud Need2Park ning veebiplatvorm Hire Young meeskonnad.

Konku loojad Joonas Põder ja Karl-Sander Erss olid programmis edukad ja võitsid žüriis osalenud USA ettevõtjate poolehoiu ning 2000 dollarit oma idee arendamiseks.

Harry ja Reba Huge’i sihtasutuse looja Harry Huge avaldas heameelt senise koostöö üle Tartu ülikooliga ning ta nägi võimalust veel enam panustada Eesti noorte ettevõtlikkuse arendamisse ning USA ja Eesti ülikoolide vahelisse koostöösse.

Huge tõdes, et kümne aasta pikkuse koostöö vältel on fond jõudsalt kasvanud. «Koos Lõuna-Carolina militaarkolledži Citadeli ja Tallinna tehnikaülikooliga kuulub nüüd fondi viis ülikooli. Ootame huviga, mida toovad järgmised kümme aastat «Network Globally, Act Locally» programmi ja teistegi programmide jaoks.»

Jaga artiklit

Märksõnad

Harry Huge, Vega fond