Koostööfestivalil kuuleb teadlaste liftikõnesid

Uudis

Oktoobri alguses toimub ettevõtete ja teadlaste koostööfestival «Õigel ajal õiges kohas». Teadlased esitlevad ettevõtjatele majandust muutvaid ideid esimest korda liftikõnede vormis.

Tartu ülikooli eestvedamisel ühendavad sel aastal jõud kõik kuus Eesti avaõiguslikku ülikooli, et tuua kokku üle 500 teadlase ja ettevõtja.

Seekordse ürituse teeb eriliseks seik, et 36 teadlast kuuest ülikoolist esitavad ettevõtjatele kolmeminutilisi liftikõnesid. Liftikõne on lühiettekanne, mida tavaliselt kasutavad idufirmad, et investoritele lühidalt oma ideed selgitada. Teadlased annavad kõnedes lühiülevaate sellest, millega nad tegelevad ja kuidas nad võiksid olla kasulikud ettevõtete arenguks.

Tartu ülikooli arendusprorektor Erik Puura ütles, et eelmisel aastal koos Tallinna tehnikaülikooliga alustatud koostööfestival on tänaseks hõlmanud kõikide avaõiguslike ülikoolide pakutavad võimalused, mistõttu on üritus senistest kõige laiahaardelisem. «Olen kindel, et uute sisuliste kontaktide arv ülikoolide teadlaste ja ettevõtjate vahel ulatub sel päeval paljudesse kümnetesse, võimalik, et ületab ka saja piiri. Igal juhul annavad kuus ülikooli endast maksimumi ja ettevõtjatel on ülihea võimalus seda kasutada.»

Messivormis üritusel saab ettevõtja ülevaate ülikoolide teenustest ning uutest ja põnevatest koostööideedest. Toimuvad aruteluseminarid ja isiklikud kohtumised, kus pakutakse praktilisi lahendusi ettevõtete küsimustele.

Peale liftikõnede pööratakse erilist tähelepanu ülikoolide koostöös arendatava veebipõhise ühisplatvormi ADAPTER tutvustamisele. ADAPTER on kiire ja tõhus ühenduslüli koostööks ettevõtete ja ülikoolide vahel. «Kes ei saa oma küsimusele vastust kohal olevatelt teadlastelt ja asjatundjatelt, saab selle esitada ADAPTER-ile ning leiame üheskoos vastuse. Võimalused on piiritud,» lisas ürituse koordinaator Riin Prikk.

Koostööfestival toimub Eesti rahva muuseumi uues hoones 6. oktoobril algusega kell 10.

Jaga artiklit

Märksõnad

koostööfestival