Sümpoosion toob kokku põlevkivi asjatundjad

Uudis

20.–21. septembril toimub Tallinnas rahvusvaheline sümpoosion «Põlevkivi 100», mis toob Eestisse kokku põlevkivi töötlevate ja varusid omavate riikide esindajad üle kogu maailma.

Üritus toimub Eesti põlevkivitööstuse 100. juubeli raames Eesti Energia, Tartu ülikooli ja Tallinna tehnikaülikooli eestvedamisel.

TÜ rektori professor Volli Kalmu sõnul on tänavune aasta Eesti põlevkivitööstuse jaoks märgiline: põlevkivi kaevandamise algusest möödub 100 aastat ning sama kaua on Eestis põlevkivi teaduspõhiselt uuritud. «Põlevkivi teaduspõhine uurimine Eesti ülikoolide kaasabil võimaldab riigil teha tarku otsuseid, et põlevkivi annaks ka edaspidi ühiskonnale kasu, looks uusi töökohti ning edendaks kogu maailmas uuendusi selles ainulaadses valdkonnas,» ütles Kalm.

Eesti Energia juhatuse esimehe Hando Sutteri sõnul pakub sümpoosion ainukordse võimaluse kuulata teiste riikide põlevkivi töötlemise ja uurimise kogemusi. Samuti on võimalik tutvustada teistele riikidele Eesti põlevkivitööstuse saavutusi nii tehnoloogiliste uuenduste kui ka keskkonnamõjude vähendamise näol.

Sümpoosionil räägitakse muu hulgas näiteks sellest, missuguseid uusi võimalusi saab rakendada suletud kaevanduste puhul, kuidas tegutseda põlevkivitööstuses jätkusuutlikult, ja samuti sellest, kuidas vähendada keskkonnamõjusid. Põlevkivitööstuse tulevikule heidetakse pilk ka muutuvate Euroopa Liidu määruste seisukohast vaadatuna jpm.

Sümpoosion toimub Tallinnas Kultuurikatlas.

 

 

Jaga artiklit

Märksõnad

põlevkivi